Mały pokój dziecięcy? Zainwestuj w łóżko piętrowe z biurkiem!

W prosty sposób możesz zaoszczędzić wiele miejsca. Łóżka piętrowe z biurkiem to świetne rozwiązanie do małych pokoi dla dzieci. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak dobrze urządzić tę przestrzeń przy pomocy tych mebli, już teraz sprawdź nasz artykuł! Zapraszamy do lektury!


VW_Berdychowski_400_150(1)

Piętrowe łóżko z biurkiem — jakie wybrać do małego pokoju?

Wybierając odpowiednie łóżko piętrowe z biurkiem dla dziewczynki albo chłopca, warto postawić na lekkie i smukłe modele tych mebli. Powinny wyróżniać się one też niedużą konstrukcją. Co ważne, muszą spełniać podstawowe normy bezpieczeństwa, aby zapewnić komfort snu, nauki i zabawy dziecku każdego dnia. Bardzo dobre łóżko piętrowe z biurkiem z Interbeds do niewielkiej przestrzeni cechuje modny i lekki styl. W dodatku wykonano ten mebel modułowy bardzo starannie. Ważna jest również jego duża wytrzymałość.

Świetne do bardzo małych pokoi są łóżka piętrowe z szafą i biurkiem. Jest to rewelacyjny pomysł na zaoszczędzenie mnóstwo miejsca. Jednocześnie twoje dziecko będzie miało szafę do schowana swoich ubrań czy zabawek, która świetnie wkomponowuje się w pozostałe meble w pokoju dziecięcym.Stylish children’s room with pastel-colored walls, bunk bed, TV and toys

Schodki czy drabinka? Polecane rozwiązania

W bardzo małych przestrzeniach zaleca się modele łóżek piętrowych z biurkiem dla dzieci, które mają wbudowane schodki. Doczepiana drabinka pomniejszy wolne miejsce w pokoju, a także może stworzyć wrażenie jeszcze mniejszej przestrzeni dziecięcej. Schodki są polecane zwłaszcza maluchom, które nie czują się stabilnie podczas wspinania się. To rozwiązanie da małym dzieciom swobodę poruszania się, a także pewność, że sobie zawsze poradzą z wchodzeniem na łóżko.

Niski sufit to nie problem!

Jeżeli w dziecięcy pokój jest niski, nie należy wybierać wysokich modeli, które sięgają swoją górną częścią aż do sufitu. To optycznie zmniejszy tę przestrzeń i może być niewygodne dla dziecka. W takim pokoju w zupełności wystarczy jedynie podniesione łóżko piętrowe dla dzieci z biurkiem. Dzięki temu maluch będzie mógł usiąść na swoim materacu bez pochylania głowy. A to z pewnością umożliwi mu komfortowe korzystanie ze swojego nowego łóżka.

Na co zwrócić uwagę, kupując łóżko piętrowe z biurkiem?

Przy wyborze łóżka piętrowego dla swojego dziecka, zwróć uwagę na parę ważnych jego aspektów. Nie kieruj się wyłącznie efektem wizualnym tego mebla modułowego. Co jest najważniejsze podczas dokonywania zakupu piętrowego łóżka z biurkiem dla dzieci?

Materiał

Wiele modeli łóżek dla dzieci piętrowych wykonuje się z drewna albo metalu. Najważniejsza jest wysoka jakość tego surowca. Zwróć uwagę również na szczegóły tego mebla. Czy wykonano je starannie, deski oheblowano, a kąty są przynajmniej odrobinę zaoblone? Jeżeli tak, warto w nie zainwestować!

Ochrona łóżka

Aby zadbać o bezpieczeństwo dziecka, warto wybrać łóżko piętrowe z biurkiem, które ma zabezpieczającą barierkę. Dzięki niej twój podopieczny będzie czuł się pewnie. Może to mieć dobry wpływ na jego komfort snu. Warto też zabezpieczyć ścianę za łóżkiem panelami tapicerowanymi. To świetny pomysł na wygłuszenie jej, a przy tym zapewnienie dziecku możliwości dodatkowego oparcia.

Łóżka piętrowe z biurkiem to świetne meble do dziecięcego pokoju. Są spełnieniem marzeń wielu maluchów, dla których spanie na podwyższeniu to duża przygoda. Zachęcamy cię do zakupu tych mebli modułowych już teraz. Jeżeli zastosujesz się do powyższych porad, z pewnością nie będziesz go żałował. Powodzenia!