|||

Tak działa Klub Integracji Cudzoziemców w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jesienią 2022 roku Biuro Pomocy Ukrainie w Śremie rozpoczęło współpracę z Towarzystwem Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja”. Do wspólnego działania dołączył Klub Relax. Od tego czasu regularnie, w każdy ostatni czwartek miesiąca, są organizowane spotkania dla obywateli Ukrainy.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Podczas tych spotkań omawiane są najważniejsze kwestie związane z pracą, mieszkaniem, dostępem do lekarza czy edukacji. Jest to także czas na rozmowę i wymianę doświadczeń. W grudniu dla dzieci zostały zorganizowane mikołajki. Natomiast podczas ostatniego spotkania, które odbyło się w czwartek, 26 stycznia przed publicznością wystąpiła niezwykle utalentowana młoda tancerka – Polina Marova.

Fot. D. Górna

Przypomnijmy, że wolontariusze dyżurują w biurze przy ul. Chłapowskiego 3 w każdy wtorek w godzinach 9.30 – 11.30 oraz w każdy czwartek 12.00 – 14.00 i 17.00 – 18.30. Organizują także lekcje języka polskiego i korepetycje z matematyki.

W tym miejscu warto wspomnieć, że działania grupy śremskich wolontariuszy zostały dostrzeżone przez stowarzyszenie CRIC z Francji, które zorganizowało koncert charytatywny. Dochód z wydarzenia wysokości 1750 euro został przekazany Towarzystwu Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie. – Francuzi są bardzo poruszeni okrucieństwem wojny na Ukrainie. Wszyscy podziwiamy gościnność i solidarność Polaków, którzy od pierwszych dni tego konfliktu przyjmowali ukraińskich uchodźców – napisał w liście do Towarzystwa Guy Appéré, prezes stowarzyszenia CRIC.

To była dla nas bardzo miła niespodzianka. Darowizna zostanie wykorzystana na sfinansowanie działań wspierających obywateli Ukrainy, którzy mieszkają w gminie Śrem – informuje Wojciech Majchrzak


Berdychowski Wv