|

Z drogówki do kryminalnych

Już nie patrolowanie ulic, lecz dociekliwe badanie śladów stanie się codziennym zajęciem asp. Macieja Kaniewskiego. Policjant właśnie zakończył służbę w drogówce i podjął nowe wyzwanie… Od teraz zacznie służbę jako technik kryminalistyki.

– Praca technika kryminalistyki, który jest specjalistą od śladów, to bardzo specyficzny rodzaj służby w policji. Wymaga określonych cech charakteru, silnej osobowości, rzetelności, dokładności, cierpliwości i spostrzegawczości – wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska. I taki właśnie wydaje się być asp. Maciej Kaniewski.fot. arch. red./asp. Maciej Kaniewski podczas akcji “Bezpieczna droga do szkoły”

– Teraz nieodzownym atrybutem pracy naszego kolegi będzie walizka kryminalistyczna, w której będzie miał wszystko, co niezbędne do zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia. Oczywiście, będzie się zajmował też daktyloskopowaniem i fotografowaniem podejrzanych – tłumaczy rzecznik i przyznaje jednocześnie, że służba technika nie należy do łatwych.

– Jednak na pewno praca technika jest interesująca i daje satysfakcję, zwłaszcza wtedy, gdy dzięki zabezpieczonym przez niego śladom, sprawa kończy się ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy. Maciejowi życzymy, jak najwięcej właśnie takich spraw, a także powodzenia oraz satysfakcji z wykonywanych obowiązków – dodaje E. Kasińska.