Image

Tak się zapowiada 31. finał WOŚP w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wielki Finał za kilka dni, tymczasem na koncie WOŚP jest już ponad 20 mln zł (na dzień 24.01). Tegoroczne wydarzenie poświęcone jest walce z sepsą. W gminie Śrem w ramach sztabu Krówka Mała kwestować będzie 170 wolontariuszy, którzy pojawią się na ulicach już od wczesnych godzin porannych. – I spotkać ich będzie można do późnego popołudnia w okolicach centrów handlowych – zapewnia Grzegorz Pawlak.

W Śremie znajdziemy także puszki stacjonarne. Spotkamy je między innymi w restauracjach: Don Giovanni, Tropicanie, Włoskiej, Czterech Koronach czy Namaja Bistro, a także w SP1, ANImalii, Mrówce, Eurece, Śremskim Sporcie czy Totemie i wielu innych punktach, które znajdziemy na mapie umieszczonej na facebookowym profilu Krówki Małej.Główny sztab śremskiego finału oraz specjalnie zaaranżowane studio będą zlokalizowane w Muzeum Śremskim. I właśnie z ul. Mickiewicza, a nie jak wcześniej planowano z parku Puchalskiego, wystartuje 12. bieg uliczny „Policz się z cukrzycą”. Start godzina 14.30.

W tym samym czasie ruszy transmisja live, którą będzie można obejrzeć w TV Relax. W programie znajdą się koncerty oraz licytacje orkiestrowych gadżetów. Wśród nich oczywiście nie zabraknie serduszka przygotowanego przez pracownię Antoniewicz.

– Zapraszamy mieszkańców na muzealny dziedziniec i do naszego ogrodu. Tam będą czekać niespodzianki – zachęca G. Pawlak. Już dziś wiadomo, że będzie można zostać potencjalnym dawcą szpiku. Przy muzeum stanie stoisko Fundacji DKMS. Ponadto do wspólnej zimnej kąpieli zapraszają śremskie morsy. O godzinie 17.00 przed budynkiem muzeum będą kąpać się w specjalnie przygotowanym przez OSP Pysząca zbiorniku.

Ponadto zaplanowano rozmowy z gośćmi. Zaproszenie przyjął prezes śremskiego szpitala – Michał Sobolewski, który opowie o sprzęcie zakupionym przez WOŚP. Okazuje się bowiem, że wartość przekazanego przez WOŚP sprzętu dla śremskiego szpitala to 1 659 416,10 zł. W ubiegłym roku do śremskiej placówki trafiły: nowoczesny fiberoskop, który wsparł oddział laryngologiczny oraz przenośne USG i urządzenie do wspomagania resuscytacji. Te z kolei wspierają pracę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Wartość tych urządzeń to 400 tys. zł.

Chętnie porozmawiamy także z osobami, które podczas leczenia korzystały z urządzeń zakupionych przez WOŚP. Warto jak najwięcej mówić o tym, dlaczego sprzęt kupiony przez Fundację jest ważny i potrzebny – podkreśla G. Pawlak


Berdychowski Kwiecien2 2024

Krówka Mała planuje także otwarcie unikalnej wystawę pt. „Śrem gra z Orkiestrą”. – Chętnie pokażemy na niej fotografie wolontariuszy, którzy kwestowali na rzecz WOŚP. Tych sprzed kilku, jaki i nawet 30 lat – dodaje Pawlak. Zdjęcia można podesłać na adres e-mail: wystawa@krowka.org.pl.