Image

Nowy sprzęt z WOŚP trafił do szpitala

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

To, o czym informowaliśmy w listopadzie minionego roku w końcu stało się faktem. Do śremskiego szpitala trafił nowoczesny endoskopowy tor wizyjny FULL HD z videofiberoskopem, zestawem endoskopów sztywnych oraz fiberoskopem z możliwością zapisu i archiwizacji materiału video, który trafił na laryngologię szpitala.

 – Specjaliści w tej dziedzinie będą mogli przeprowadzać dla Pacjentów bardzo szczegółowe badania nosa, nosogardła, 3 migdałka, a także krtani u dzieci i dorosłych. Wysokiej jakości obraz, z wiernym odwzorowaniem kolorów, wysokiej rozdzielczości pozwala na prawidłową i trafną ocenę patologii, precyzyjną diagnozę i zaproponowanie najlepszej ścieżki leczenia. Tor wizyjny Full HD pozwala na jeszcze dokładniejsze obrazowanie m. in. w mikrochirurgii ucha, a funkcja archiwizacji pozwala na wykorzystanie zapisanego materiału podczas kursów i szkoleń dla młodych lekarzy – Michał Sobolewski, prezes Szpitala Powiatowego im. T. Malińskiego w Śremie wychwala najnowszy podarek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Jednak nie tylko endoskopowym torem wizyjnym WOŚP obdarował szpital w ostatnim czasie. Także zespół ratownictwa medycznego wzbogacił się o niewielkich rozmiarów urządzenie, które bardzo przydaje się podczas działań medycznych w terenie. To przenośny aparat USG wraz z głowicami.