||

Po raz kolejny nasz sąsiad na ustach regionu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W minioną sobotę 14 stycznia odbyła się doroczna gala Polskiego Związku Triathlonu podsumowująca minione 12 miesięcy. W wydarzeniu udział wzięli zawodnicy, trenerzy, organizatorzy zawodów i sympatycy dyscypliny. Jedną z nagród przyznano organizatorom ChampionMan Duathlon Czempiń. W zasadzie jest cię czym chwalić, bo zawodnicy, trenerzy oraz kibice i organizatorzy imprez sportowych, właśnie to wydarzenie uznali za Imprezę Roku 2022.

fot. PonoKai Sport & Event

To naprawdę wyjątkowe wyróżnienie – mówi Piotr Lisiecki pomysłodawca i organizator zawodów – Ta nagroda tym bardziej zasługuje na uznanie, ponieważ z zawodami ChampionMan Duathlon Czempiń konkurowało wiele wydarzeń sportowych mających dłuższe tradycje i będących bardzo znanymi zawodami nie tylko w Polsce, m.in. Enea Ironman Gdynia, Enea Ironman 70.3 Poznań, Castle Triathlon Malbork, Susz Triathlon, Triathlon Rzeszów, JBLTriathlon Sieraków, Rumia Duathlon i wiele innych. Wiedzieliśmy, że nasze zawody są bardzo popularne wśród zawodników z całej Polski i że dużo osób może głosować na Championmana, ale kompletnie byliśmy zaskoczeni wygraną, i gdy na gali wyczytano właśnie naszą imprezę, nie mogliśmy ukryć emocji i łez wzruszenia. Ta prestiżowa nagroda jest podsumowaniem naszej wspólnej wieloletniej pracy z miastem Czempiń , dzięki której można było utrzymać tak wysoki poziom zawodów – dodaje.Warto nadmienić, że wydarzenie ma również niewielki śremski wątek. Zawodnicy ścigający się na dystansie średnim, na którym odbywają się Mistrzostwa Polski, fragment etapu kolarskiego mają poprowadzony przez powiat śremski, a konkretnie przez Błociszewo, gdzie całe sołectwo Błociszewo jest zaangażowane w organizację strefy kibica i punktu żywieniowego dla zawodników.

fot. PonoKai Sport & Event

W tym roku również nie zabraknie ChampionMan Duathlon Czempiń. Zawody odbędą się w dniach 12-13 maja. Będzie to już 7. edycja imprezy. W ramach wydarzenia odbędą się również Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim 10 km biegu i 60 km na rowerze oraz-kolejnych 10 km biegu. Tradycyjnie będzie też rozgrywany dystans sprint wynoszący 5km biegu, 20 km jazdy na rowerze i znów 2,5 km biegu oraz zawody duathlonowe dla dzieci Coccodrillo Championkids Duathlon Czempiń.