|||||||

Bon turystyczny. To już ostatni dzwonek!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Od sierpnia 2020 r. za pomocą bonu rodzice mogą płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski. – Do tej pory transakcje opłacone przez Wielkopolan za pośrednictwem bonu wyniosły 293 mln zł. Z puli 430 tys. przyznanych bonów aktywowano ponad 375 tys. Wciąż nieaktywnych pozostaje ponad 55 tys. – informuje Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

500 zł lub 1000 zł


Berdychowski Wv

Rzeczniczka przypomina także, że bon przyznawany jest na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”.

Na dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak, aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – podkreśla M. Nowicka

Bon dostępny tylko na PUE

Bon turystyczny jest dostępny tylko na Platformie Usług Elektronicznych. – Aktywacja bonów jest bardzo prosta. Rodzic, który pobiera świadczenie 500 plus na dziecko taki bon ma u siebie na profilu PUE. Wystarczy wejść na swój profil, w zakładkę „ogólny”, następnie po lewej stronie ekranu odnajdziemy zakładkę „bon turystyczny”. Po kliknięciu w nią zostaniemy poproszeni o uzupełnienie niezbędnych danych kontaktowych, czyli adresu email i numer telefonu komórkowego. Po czym przechodzimy do aktywacji. Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym, jest bardzo prosta, nie wymaga od nas jakiś skomplikowanych czynności. Aktywować bon można w dowolnym momencie, nawet na dzień przed planowanym wyjazdem – zapewnia rzeczniczka ZUS.

  Lider A-klasy ponownie za mocny dla KSGB Manieczki

Czas do 31 marca

Bon przyznawany jest w  formie dokumentu elektronicznego. Ma on unikalny 16-cyfrowy numer. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Można nim płacić kilkukrotnie, aż do wyczerpania kwoty. Bon turystyczny ważny jest do końca marca tego roku. – Do tego czasu trzeba zrealizować płatność bonem, zaś sama usługa może się odbyć nawet po tej dacie – wyjaśnia M. Nowicka.

Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Ich lista jest dostępna na stronie –  www.bonturystyczny.polska.travel

– Dla wszystkich, którzy mają pytania związane z funkcjonowaniem bonu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną infolinię, czynną codziennie w godz. 7.00 – 20.00, pod numerem 22 11 22 111. Pytania można również zadawać pisząc na adres: bon@zus.pl – zachęca M. Nowicka.