Image
  • Home
  • Galerie zdjęć
  • Wyjątkowy prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka od uczniów podstawówki w Mchach

Wyjątkowy prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka od uczniów podstawówki w Mchach

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W czwartek w Zespole Szkół im. Ks. Abp. Antoniego Baraniaka w Mchach pojawili się specjalni goście – to babcie i dziadkowie młodych uczniów, którzy specjalnie dla nich, z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci oraz Dnia Dziadka przygotowali opowieść, jaką każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał.

Dzieci pod kierunkiem Ewy Wasielewskiej-Kołodziej, Agnieszki Sucheckiej, Marii Majchrowicz. Marty Szumnej i przy wsparciu Ilony Nowak oraz Mariusza Wachowiaka przygotowały „Dziewczynkę z zapałkami” H.Ch. Andersena. Tym razem gwiazdami tego popołudnia byli sami uczniowie, a sam występ był pierwszą tego typu okazją do otworzenia się szerzej po pandemii. 

Na zaproszenie dzieci odpowiedzieli wszyscy dziadkowie oraz babcie, którym zdrowia pozwalało przyjść i podziwiać swoje wnuczęta. Ci seniorzy, którzy nie mogli się pojawić w czwartek nie przegapią występu – rodzina ochoczo telefonami komórkowymi nagrywała całe artystyczne przedstawienie, tak aby babci lub dziadkowi nic nie umknęło.

Czytaj dalej pod galerią zdjęć…

Dziadków i babć było tak sporo, że organizatorzy zdecydowali się podzielić ten wyjątkowy występ na dwa dni. W czwartek przed swoimi ukochanymi dziadkami występowała część dzieci, a dzisiejszego dnia przed swoimi dziadkami wystąpią inne dzieci. W ten sposób nie zapomniano o nikim.

Na zakończenie oficjalnej części dyrektor szkoły Barbara Kapturek, zaprosiła wszystkie babcie i dziadków na skromny poczęstunek.

Warto nadmienić, że artystyczne przedsięwzięcia w SP Mchy nie są niczym nowym. To już raczej standard niż odstępstwo do reguły. Szkoła przygodę z teatrem rozpoczęła ponad dekadę temu, a w 2022 roku jej działania zostały docenione w XXIII edycji konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Szkoła za projekt noszący tytuł „Szkolny teatr mchowski kulturalnym światłem wielkopolskiej wioski” otrzymała grant finansowy w wysokości 9 tys. zł.