Podstawy street workoutu i zasady bezpieczeństwa

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Oczywiście, niemal każda szeroko pojęta aktywność fizyczna wpłynie korzystnie na nasze zdrowie. Warto jednak skierować wzrok w stronę alternatywy, jaką jest street workout. Zanim jednak przystąpimy do ćwiczeń, należy poznać podstawy oraz zasady bezpieczeństwa tej dyscypliny.


Berdychowski Wv

Czym jest street workout?

Street workout to nazwa wywodząca się z języka angielskiego, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza trening uliczny. Wspomniana aktywność fizyczna odnosi się do regularnych ćwiczeń fizycznych, które za sprawą swojej specyfiki, można wykonywać niemal w dowolnym miejscu. Street workout wykorzystuje ideę zaangażowania własnej masy ciała przy wsparciu ogólnodostępnej infrastruktury. Co prawda, wiele osób może w tym przypadku zadać sobie pytanie dotyczące tego, jak w takim razie dbać o sylwetkę np. w przypadku złych warunków atmosferycznych lub w momencie, kiedy w pobliżu nie mamy do dyspozycji odpowiedniego terenu? Wtedy warto odwiedzić https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-street_workout. Dzięki zawartym tam wskazówkom i poradom zyskamy nieco inny pogląd na opisywaną dyscyplinę. Poznamy techniki i sposoby, które umożliwią nam bezproblemową aktywność fizyczną, nawet wewnątrz pomieszczenia, niezależnie od pogody. Dobrym przykładem są np. pompki na jednej ręce, podciągania na drążku czy spięcia na plecy.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Jak rozpocząć ćwiczenia?

Wiedząc już, czym jest street workout oraz dodatkowo mając na uwadze to, że niekoniecznie musi on wiązać się z obecnością na świeżym powietrzu, z pewnością zastanawiamy się nad tym, jak prawidłowo rozpocząć ćwiczenia? Innymi słowy, poznajmy podstawy tej zyskującej na popularności dyscypliny. Przede wszystkim, pierwszą zasadą podczas wykonywania wielu aktywności jest wyprostowana sylwetka. Taka postawa pozwoli nam na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, mając tym samym na uwadze zdrowie naszego kręgosłupa, barków, bioder czy głowy. Poza tym, niezwykle istotny jest pełny zakres ruchów, który umożliwi nam nie tylko bezpieczne, ale też efektywne wykonywanie kolejnych kroków w drodze do wymarzonej sylwetki. Szczególną uwagę należy zwracać na prawidłową postawę, dzięki której będziemy w stanie odpowiednio wykonywać dane ćwiczenia. Miejmy na uwadze to, że liczy się jakość, a nie ilość. W związku z tym zawsze lepiej jest wykonać mniej powtórzeń, które będą prawidłowe pod kątem technicznym, aniżeli więcej takich, które nie mają nic wspólnego z zasadami.

  Czym zajmują się agencje zatrudnienia?
Rozpoczynając przygodę ze street workoutem pamiętajmy również o tym, aby już na starcie wyrobić sobie odpowiednie nawyki. Pomocne okazać może się tzw. wykonywanie ćwiczeń “na sucho”. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnej siłowni, tak i tutaj możemy skorzystać np. z maty i lustra, które przyzwyczają nasze ciało do poprawnej postawy. Na początek warto zacząć od różnego rodzaju pompek, podciągnięć, brodacza czy ćwiczenia o nazwie dragon flag.

Zasady bezpieczeństwa w street workout

Kwestię bezpieczeństwa w street workout możemy podzielić na dwie części. Pierwsza z nich odnosi się po części do poznania własnych możliwości i swojego ciała. Dzięki temu będziemy w stanie w odpowiedni sposób dobrać plan treningowy. Odpowiednia intensywność pozwoli nam z kolei na uniknięcie kontuzji, które mogą być efektem przeciążeń czy nieprawidłowej techniki. Przed rozpoczęciem regularnej aktywności fizycznej dobrze jest ustalić pewne zasady oraz plan, którego będziemy się trzymać. Jeśli do tej pory nie mieliśmy styczności z regularnymi treningami, wówczas pamiętajmy o tym, aby startować z poziomu osoby początkującej i regularnie zwiększać intensywność.

Po drugie, jako że street workout w swoim zamyśle koncentruje się na ćwiczeniach ulicznych, pamiętajmy aby korzystać z certyfikowanych sprzętów. Używanie nieautoryzowanych urządzeń może być przykre w skutkach. Przykładowo, dobrze jest korzystać z publicznych, ogólnodostępnych siłowni. Co więcej, dbajmy o to, aby działać zgodnie z obowiązującym prawem. Wiele nieco bardziej doświadczonych osób przekracza pewne granice, uprawiając tzw. freestyle. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że działamy z ogólnie przyjętymi ramami prawnymi oraz pamiętamy o własnym bezpieczeństwie.