|||

Uwaga ślisko! Zderzenie trzech aut w Szymanowie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Rankiem około godziny 5.30 dyżurny śremskiej policji otrzymał informację o wypadnięciu z drogi pojazdu ciężarowego z naczepą oraz dwóch samochodów osobowych.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Na miejscu okazało się, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem wszystkich tych pojazdów. Na szczęście nikt nie wymagał pomocy medycznej. Niestety elementy z uszkodzonych pojazdów znalazły się na drodze. Poproszono więc o pomoc w uprzątnięciu miejsca przez straż pożarną. Na miejsce wysłano trzy zastępy: dwa z JRG Śrem oraz jeden zastęp z OSP z sąsiedniej gminy Brodnica.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, rozłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i zneutralizowali ewentualne wycieki z aut oraz pozostałości plastików i elementów karoserii.

Warto nadmienić, że w miejscu wypadku droga była bardzo śliska. Nie była niczym posypana i nawet jadąc z prędkością mniejszą niż w tym miejscu dopuszczają przepisy, nie było trudno o wpadnięcie w poślizg.

Tym razem skończyło się dobrze. W wielu innych przypadkach mogłoby się skończyć tragicznie. Dobrze, że w chwili poślizgu samochodu ciężarowego, żaden samochód nie jechał z przeciwnego kierunku. Wówczas mogłoby się skończyć na poważniejszym zdarzeniu.