Image

Stacji Uzdatniania Wody po nowemu. Kosztowała ponad 4 mln zł

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W ramach modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Zaniemyślu wykonano nowe pokrycie dachowe wraz z dociepleniem i opierzeniem, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz docieplony został budynek. Podłogi i ściany zostały wyłożone płytkami ceramicznymi, wykonano prace malarskie i tynkarskie. W całości wymieniono instalację elektryczną, zamontowano fabrycznie nowy agregat prądotwórczy zapewniający ciągłość dostaw energii elektrycznej co zapewni ciągłość dostaw wody.

Wykonano również nową instalację kanalizacyjną wód technologicznych. W całości wymieniono rurociągi technologiczne wody uzdatnionej i surowej na terenie SUW Zaniemyśl.

Ponadto w ramach inwestycji wybudowano trzy zbiorniki retencyjne wody uzdatnionej o pojemności 150 m3 każdy.

W budynku SUW w hali technologicznej wymieniono wszystkie urządzenia służące do uzdatniania wody. Między innymi zamontowano dwa mieszacze wodno-powietrzne, trzy filtry uzdatniania wody pierwszego stopnia, trzy filtry uzdatniania wody drugiego stopnia.

Wszystkie rurociągi technologiczne zostały wykonane w technologii stali nierdzewnej. Do dezynfekcji wody zamontowano lampę UV oraz nowy dozownik podchlorynu sodu. Proce modernizacyjne polegały również na wymianie obudowy studni głębinowych wraz z pompami głębinowymi i rurami tłocznymi. W całości wymieniono ogrodzenia z bramą wjazdową. Zainstalowano nowoczesny system sterowania Stacją Uzdatniania Wody, która pracuje w pełni automatycznie.

Celem modernizacji było polepszenie jakości wody.

Inwestycja kosztowała dokładnie 4 094 670,00 zł. Prace modernizacyjne wykonała firma Hydro-Marko z Jarocina.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]