Image
  • Home
  • Aktualności
  • 12 mln złotych na sale gimnastyczne w „czwórce” i Pyszącej

12 mln złotych na sale gimnastyczne w „czwórce” i Pyszącej

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

12 stycznia nastąpiło oficjalne otwarcie kopert z ofertami firm zainteresowanymi realizacją przedsięwzięć polegających na budowie sal gimnastycznych przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz Szkole Podstawowej w Pyszącej. Na pierwsze zadanie gmina Śrem chce przeznaczyć 7 mln złotych, na wybudowanie Sali gimnastycznej w Pyszącej nieco mniej, bo 5 mln zł.

W sumie do przetargu stanęło 6 podmiotów. Część z nich tylko do jednego z zadań, inne do obu.

Najniższą ofertę na salę gimnastyczną w „czwórce” złożyło przedsiębiorstwo Mal-Bud z Bodzyniewa (oferta na kwotę 6 mln 692 tys. zł). Z koli na salę w Pyszącej cenowo najkorzystniej wypada oferta poznańskiego przedsiębiorstwa Spiner Group Sp. z o.o. (4 mln 87 tys. zł).

Sala gimnastyczna w „czwórce” będzie obiektem o wymiarach 20x33m. W ramach inwestycji powstanie łącznik, który nowy obiekt połączy z istniejącym budynkiem szkoły. Powierzchnia obiektu to prawie 1600 m2. Inwestycja przewidziana jest w realizacji do końca czerwca 2024 roku. – Oprócz samej sali gimnastycznej w ramach inwestycji wybudowane zostanie również całe zaplecze sanitarne – o obiekcie przy SP4 mówi Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Sama sala ma również być wyposażona we wszelkie niezbędne sprzęty do tego, aby prowadzić w niej zajęcia z wychowania fizycznego.

Inwestycja w nową salę sportową to krok do polepszenia warunków nauki wszystkich dzieci, które uczęszczają do tej szkoły. Sala gimnastyczna ma powstać w miejscu, gdzie dawniej znajdował się kort tenisowy.

Jeśli chodzi o salę gimnastyczną w Pyszącej powstanie w jednokondygnacyjnym budynku dobudowanym do szkoły od strony boiska.

Zakres prac dla obu planowanych inwestycji obejmuje m.in. przygotowanie terenu pod budowę, wycinkę drzew, wykonanie fundamentów żelbetowych. budowę ścian zewnętrznych z pustaków silikatowych. wykonanie stropu i konstrukcji stalowej dachu wraz z pokryciem, oraz roboty wykończeniowe i instalacyjne.

W znacznej mierze środki przeznaczone na budowę obu sal gimnastycznych pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład na budowę sal sportowych przy szkołach podstawowych w gminie Śrem

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]