|

Węgiel nie trafia do mieszkańców, ale to gmina musi się tłumaczyć dlaczego

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Gmina sama z siebie wystosowała informację do mieszkańców, tłumacząc im, że samorząd gminy Brodnica, nie jest stroną w zakupie węgla po preferencyjnych cenach. W tym przypadku stronami są BHB Węglostal z Szymanowa i PGE, od której Węglostal kupuje węgiel, który następnie trafia do uprawnionych mieszkańców gminy.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Urząd Gminy w Brodnicy nie przystąpił do zakupu preferencyjnego węgla dla mieszkańców gminy” – informują urzędnicy. „Nie mniej jednak cały czas monitorujemy sytuację, jesteśmy w stałym kontakcie z firmą Węglostal.” – deklarują.

Reakcja gminy jest odpowiedzią na liczne pytania mieszkańców, którzy chcą kupić węgiel po preferencyjnych cenach, a nie mogą – bo węgla nie ma u dostawcy. „Informujemy, iż opóźnienia nie wynikają z zaniedbań przedsiębiorcy czy też Urzędu Gminy w Brodnicy. Prosimy wszystkich mieszkańców o uzbrojenie się w cierpliwość. Rozumiemy, iż część mieszkańców boryka się z niedoborem opału, jednak nie mamy żadnego wpływu na przyspieszenie sprzedaży” – apelują urzędnicy.