Czempiń – rusza inwentaryzacja terenowa

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przez cały tydzień począwszy od dziś, a skończywszy na piątku 13 stycznia, w Czempiniu będzie przeprowadzana inwentaryzacja wizualna zasobu budynkowego pod względem termomodernizacji budynków. Inwentaryzacja przeprowadzona zostanie na wszystkich budynkach adresowych w mieście. Ponadto ok. 100 właścicielom zadane zostaną pytania dot. termomodernizacji budynków.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Urząd, mając w pamięci podszywanie się oszustów pod pracowników urzędu informuje, że spisu dokonywać będą pracownicy NCBJ – IDEA (Narodowe Centrum Badań Jądrowych) oraz KAPE (Krajowa Agencja Poszanowania Energii). Pracownicy ci będą wyposażeni w stosowne identyfikatory.

Spis ma jedynie charakter informacyjny i związany z konkursem „Miasto z klimatem”, w którym gmina Czempiń uczestniczy.

Konkurs skierowany jest do samorządów miast w Polsce (gmin miejskich lub miejsko-wiejskich), w podziale na kategorie do 70 tys. i powyżej 70 tys. mieszkańców.

Do konkursu „Miasto z Klimatem” można zgłosić zrealizowane (oddane do użytku w ciągu ostatnich 3 lat, tj. od 1 stycznia 2019 r., jednak nie później niż 6 miesięcy przed terminem ogłoszenia konkursu) inwestycje samorządowe z obszaru odbetonowania przestrzeni miejskich lub rozwoju i transformacji ciepłownictwa systemowego. Mowa tu o inwestycjach służących ochronie klimatu i/lub adaptacji do zmian klimatu, innowacyjnych, nowoczesnych, wysoce efektywnych ekologicznie i ekonomicznie, służących mieszkańcom.

Laureaci otrzymają statuetki Ministra Klimatu i Środowiska, a także nagrody finansowe przeznaczone na opłacenie kursów, szkoleń lub studiów podyplomowych dla pracowników urzędów. Za zajęcie pierwszego miejsca przysługiwać będzie nagroda finansowa w wysokości 15 tys. zł, drugiego 10 tys. zł., trzeciego 5 tys. zł.

  Cisza wyborcza trwa. Jak można ją złamać i jakie kary za to grożą?

Ministerstwo rekomenduje studia/kursy/szkolenia dotyczące tematyki zrównoważonego rozwoju miast, planowania przestrzennego, gospodarki odpadami i adaptacji do zmian klimatycznych.