|

Co zrobić z choinką po świętach?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Urząd Miejski w Śremie informuje, że na terenie gminy odbędzie się poświąteczna zbiórka naturalnych choinek. W przypadku zabudowy jednorodzinnej drzewka należy wystawić obok pojemników na bioodpady zielone zgodnie z harmonogramem odbioru pojemników „bio zielone”.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Mieszkańcy spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych choinki również mogą wystawić obok osiedlowych pojemników na bioodpady zielone. Zostaną one odebrane zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

Trzeba pamiętać, aby drzewka były pozbawione ozdób, ziemi i doniczki – te należy wrzucić do odpowiednich pojemników.

Śremski ratusz przypomina o tym, że nie wolno wyrzucać drzewka do kosza na odpady zmieszane. Może to się skończyć mandatem. Choinki można zagospodarować we własnym zakresie np. poprzez kompostowanie.

Można ją także przesadzić


Berdychowski Wv

W przypadku ukorzenionych drzewek rozwiązanie jest proste – można je posadzić w ogródku lub podarować znajomym, którzy chętnie je przyjmą.

W pierwszej połowie stycznia choinkę w doniczce można wystawić na balkon lub do ogrodu. Należy wybrać zacienione miejsce. Zalecane jest okrycie rośliny agrowłókniną, która ograniczy dostęp światła. Korzenie również warto zabezpieczyć przed mrozem.

Gdy zima jest łagodna, choinkę w doniczce można wkopać do gruntu, a ziemię wokół okryć torfem lub korą, które zabezpieczą przed przymarznięciem. Na wiosnę drzewko należy posadzić na miejsce stałe. Koniecznie trzeba pamiętać o podlewaniu rośliny.

  Pijacki rajd zakończony dachowaniem pod Książem Wielkopolskim

W sytuacji, gdy choinka zdążyła już wypuścić sporo nowych pędów, przeniesienie jej na zewnątrz nie jest wskazane. Wówczas dobrze jest przechować drzewko w jasnym, chłodnym pomieszczeniu o stałej temperaturze i wilgotności (piwnica, garaż czy weranda). Sadzenie do ziemi należy przełożyć do momentu nadejścia wiosny.