Image

W czym chłodzić produkty w trakcie wycieczki?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Niektóre modele zachowują ustawioną temperaturę nawet do 11 godzin. Do samochodu można zabrać również mini lodówkę, która zapewni bezpieczny transport wszystkim produktom.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Jak sprawdzą się mini-lodówki?

Mini-lodówki spotykane są najczęściej w pokojach hotelowych. Są to urządzenia nie przekraczające 50cm wysokości, szerokości oraz głębokości. Z zastosowań jakie daje lodówka mini, korzystają osoby wybierające się na wycieczkę na łono natury – często wyposażają w nie swoje domki letniskowe. Nawet jeśli nie mamy własnej działki lub domku, wybierając taki sposób weekendowego wypoczynku jest duża szansa, że w wynajętym przez nas obiekcie znajdziemy taką mini-lodówkę. Sprawdza się do przechowywania napojów oraz posiłków. Jest też na tyle kompaktowa, że w niczym nie przeszkadza swoją obecnością w pokoju, czy domku.

Wśród mini-lodówek można wyróżnić specjalne lodówki turystyczne. Różnią się od wyżej wymienionych poprzedniczek głównie kształtem. Typowe mini-lodówki są raczej w kształcie kostki. Lodówki turystyczne nie mają tutaj specjalnej charakterystyki. Pojemność lodówki turystycznej może liczyć do 40 litrów. Mini-lodówki kostki do 140 litrów.Lodówki turystyczne przeważnie zasilane są wkładami chłodzącymi w odróżnieniu od mini-lodówek, które najczęściej potrzebują dostępu do prądu. Obecnie mini-lodówki nie zużywają dużo energii elektrycznej, nie trzeba martwić się o ich długie ładowanie. Mini-lodówka sprawdzi się w trasie – jako lodówka samochodowa. Planując podróż kamperem warto uwzględnić zabranie dodatkowego akumulatora, aby w razie potrzeby naładować swoją lodówkę. W niektórych modelach zaleca się całkowite rozładowanie urządzenia przed ponownym naładowaniem.

Mini-lodówka na wkłady chłodzące będzie działać, dopóki wkłady nie zostaną wyczerpane. Wystarczają one do 12 godzin pracy lodówki. Taka lodówka turystyczna charakteryzuje się niską wagą, małymi gabarytami, co powinno znacznie ułatwić podróż. Jeśli planujemy dłuższy wyjazd, warto mieć zapasowe wkłady chłodzące.

Jakie zalety ma torba termiczna?

Torba termiczna tylko na krótkie wyjazdy? Niekoniecznie. Obecnie na rynku dostępne są torby termiczne o różnej pojemności – nawet do 20 litrów. Najmniejsze pomieszczą od 1 litra do 2 litrów. W zależności od modelu – przystosowane są do krótkiego i długiego chłodzenia. Będą spełniać swoją funkcję od 45 minut po nawet 11 godzin. Sprawdzą się dobrze do transportowania żywności, zwłaszcza w upalne dni.

Tak samo jak lodówka turystyczna, torba termiczna utrzymuje pożądaną temperaturę za pomocą wkładów chłodzących. Zarówno żelowe, jak i modele z twardego tworzywa są dopuszczone do kontaktu z żywnością. W niektórych torbach termicznych temperatura może być regulowana za pomocą zapalniczki samochodowej 12V. Jest to przydatna funkcja, kiedy zależy nam na przewożeniu ciepłych posiłków.

Torby termiczne wykonane są ze sztucznego tworzywa, a następnie poddane zostają impregnacji. Wnętrze torby pokryte jest materiałem, który może mieć kontakt z żywnością i jest łatwy w czyszczeniu. Na rynku można znaleźć torby termiczne o różnym kształcie i wielkości. Modele wykonane są zazwyczaj w estetyczny sposób, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Czym chłodzić produkty będąc w trasie lub na wycieczce?

Wszystko zależy od tego jaką podróż preferujemy. Kiedy się na nią wybieramy, gdzie oraz na jak długo. Na weekendowy wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi może wystarczyć dobra torba termiczna. A jeśli zależy nam na lepszym zabezpieczeniu przewożonych produktów, można zdecydować się na mini-lodówkę samochodową.

Na dłuższe trasy i bardziej wymagające podróże poleca się mini-lodówkę samochodową. Ewentualnie torba termiczna jako dodatek, kiedy będziemy transportować produkty na krótkim dystansie.

Jeśli wybieramy się na wakacje do naszego domku letniskowego, można również zastanowić się nad wyposażeniem go w inne urządzenie – dobrym wyborem będą lodówki 70 cm szerokości. Pozwoli to na bezpieczne przechowywanie większej ilość zapasów.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]