|

Mieszkaniec gminy Dolsk święta spędzi za kratkami

– Skazany kilka razy za oszustwa i kradzież 51-latek z gminy Dolsk został zatrzymany na terenie Niemiec. Za oszustem sąd wydał pięć listów gończych, a po informacjach śremskiej policji – o ukrywaniu się skazanego poza granicami naszego kraju – Europejski Nakaz Aresztowania. Teraz, 51-latek ma do odbycia karę 6 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności – informuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie.

Gruba kartoteka


VW_Berdychowski_400_150(1)

Z informacji przekazanych przez śremską policję wynika, że w listopadzie 2014 roku sąd wydał za mieszkańcem gminy Dolsk pierwszy list gończy, bowiem mężczyzna został skazany za oszustwo na karę półtora roku pozbawienia wolności i nie stawiał się do aresztu. Pod koniec grudnia 2014 roku sąd wydał kolejny list gończy, ponieważ mieszkaniec gminy Dolsk został skazany na karę trzech lat więzienia za kolejne oszustwo i cały czas ukrywał się, aby uniknąć kary. W 2015 roku sąd wydał za skazanym oszustem jeszcze trzy listy gończe. Mężczyzna został skazany za kolejne dwa oszustwa i jedną kradzież.Śremscy kryminalni, którzy poszukiwali mężczyzny, ustalili, że ukrywa się on poza granicami naszego kraju. W związku z takimi ustaleniami sąd w listopadzie 2018 roku wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania – wyjaśnia E. Kasińska

Ostatecznie, 51-latka zatrzymała niemiecka policja i pod koniec listopada br. przekazała go do Polski. Oszust, w jednym z aresztów, rozpoczął już odbywanie swojej kary pozbawienia wolności. Za kratami spędzi najbliższe 6 lat i 7 miesięcy.