Jakie masz opcje podczas wyboru głośnika bluetooth?

Sukcesu głośników Bluetooth należy upatrywać w ich mobilności i kompatybilności z ogromną ilością sprzętów. Na rynku dostępnych jest wiele opcji do wyboru. Głośniki cechują różne rozmiary, funkcje i ceny. Przed podjęciem decyzji, jaki głośnik wybrać należy wziąć pod uwagę kilka istotnych rzeczy, o których poniżej.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Głośnik Bluetooth do domu czy na zewnątrz?

Przystępując do zakupu głośnika Bluetooth, powinieneś zadać sobie pytanie o rozmiar głośnika. Chociaż głośniki są zazwyczaj małe, poręczne i mobilne, na rynku dostępne są także większe modele. Jeśli szukasz głośnika do użytku domowego, wybierz większy, który da ci lepszy dźwięk i większą moc. Głośniki Bluetooth są także wykorzystywane jako głośniki do telewizora! Jeśli zależy Ci na głośniku do użytku zewnętrznego, koniecznie wybierz mniejszy – taki, który będzie łatwy do przenoszenia.

Dźwięk na znaczenie – wybór głośnika Bluetooth

Kiedy już wiesz czy szukasz głośnika na plażę czy do domu, sprawdź jakość dźwięku wybranego sprzętu. Większość głośników Bluetooth ma wbudowane technologie, takie jak aktywne systemy odpowiedzi częstotliwości, poprawiające jakość dźwięku. Przed zakupem poznaj parametry sprzętu, przeszukaj opinie w Internecie i poradź się sprzedawcy w sklepie.Dodatkowe funkcje głośników Bluetooth

Po trzecie, zastanów się jakie dodatkowe funkcje powinien posiadać Twój nowy głośnik. Tu również producenci pokazali swoją wyobraźnię. Rozwój technologii sprawił, że większość dostępnych na rynku głośników Bluetooth ma dodatkowe funkcje, takie jak porty USB, złącza audio lub wbudowane mikrofony. Sprawdź, czy głośnik jest wyposażony w te funkcje – jeśli są one istotne dla twoich potrzeb. Jeżeli korzystasz z głośnika w domu, warto by miał mikrofon – wówczas bez konieczności odłączania telefonu wykonasz i odbierzesz połączenia, a nawet weźmiesz udział w telekonferencji.

Cena ma znaczenie

Planując zakup głośnika Bluetooth, ustal budżet. Na głośniku Bluetooth nie należy przesadnie oszczędzać. Sprzęt dobrej jakości i renomowanej firmy zazwyczaj będzie nieco droższy. To jednak przełoży się na jakość dźwięku i wytrzymałość.

Głośniki Bluetooth, na które warto zwrócić uwagę

Jedną z ciekawych opcji wyboru głośnika Bluetooth jest JBL Charge 5. To przenośny głośnik Bluetooth, który zapewnia wyjątkowo wysoką jakość dźwięku. Ma wbudowany 7-calowy subwoofer i wzmacniacz cyfrowy, zapewniający głęboki i dynamiczny bas. Jest także wyposażony w technologię Bluetooth 5.0, która zapewnia szybkie i bezproblemowe połączenie z urządzeniem. Głośnik JBL Charge 5 ma również wiele funkcji, pozwalających cieszyć się dźwiękiem w dowolnym miejscu. Ma wbudowany akumulator, który pozwala na 20 godzin odtwarzania muzyki i może łatwo ładować się za pomocą kabla USB. Posiada również wbudowany mikrofon i wyjście audio, dzięki czemu można go używać do prowadzenia konferencji telefonicznych. Inny dobry wybór to JBL Flip 6. Mały, przenośny głośnik Bluetooth, który można podłączyć do urządzeń za pomocą łącza Bluetooth. JBL Flip 6 może wytwarzać dźwięk o mocy aż do 12 W, dzięki czemu jest to doskonały głośnik do korzystania zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Głośnik ma również wbudowany akumulator, pozwalający na 10 godzin odtwarzania muzyki. Również posiada wbudowany mikrofon.

Niełatwy wybór dobrego sprzętu

Jak już wiesz, wybór głośnika Bluetooth niekoniecznie należy do najłatwiejszych. Istnieje wiele opcji, które należy wziąć pod uwagę, w tym wielkość, jakość dźwięku, funkcje i cena. Dzięki tym wskazówkom i dobremu rozważeniu wszystkich opcji, możesz być pewien, że wybierzesz głośnik, który będzie spełniał wszystkie Twoje potrzeby.