|||

Edukowali jak prawidłowo nieść pomoc potrzebującym

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Prawidłowe udzielnie pierwszej pomocy jest bardzo ważne. To właśnie od nas zależy bardzo wiele, bo to właśnie my – jako osoby będące przypadkowymi świadkami cudzego nieszczęścia – jesteśmy zwykle tymi osobami, które zawiadamiają służby i niosą ratunek.

Tylko jak ten ratunek nieść? Właśnie po to w Zespole Szkół Technicznych w Śremie organizowane zajęcia pod hasłem „Powiatowy Dzień Zdrowia Publicznego”, w których uczestniczą policjanci, strażacy, ratownicy medyczni oraz ratownicy WOPR.W ramach tychże, które w tym roku odbyły się w miniony czwartek 8 grudnia, miał miejsce konkurs związany z pierwszą pomocą, w którym udział wzięli reprezentanci dziesięciu szkół podstawowych z powiatu śremskiego oraz cztery drużyny z ZST.

W pierwszym etapie uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy dotyczącym zasad i procedur związanych z udzieleniem pierwszej pomocy. W dalszej części przeszkoleni ratownicy ze służb podali istotne instrukcje szkoleniowe na wypadek sytuacji, w której może dojść do zagrożenia życia. Dla młodzieży przeprowadzono również instruktarz z poprawnego przeprowadzenia RKO.

Ostatnim etapem było sprawdzenie wiedzy praktycznej w symulowanych scenkach. Zachowanie dzieci i młodzieży oceniane było przez profesjonalistów.

Podsumowując te wszystkie zadania, najwięcej punktów zdobyła SP4, która wyprzedziła SP w Dolsku i SP2.