|

Mikołajkowa integracja w Lubiatowie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uczestników wydarzenia, którzy w niedzielne popołudnie licznie przybyli do świetlicy wiejskiej, powitał przedstawiciel rady sołeckiej – Krystian Mejza.

Pierwszym punktem programu było dekorowanie bożonarodzeniowych choinek. Świąteczne drzewka ufundował Wiktor Brygier z Pełczyna, natomiast wykonaniem ozdób zajęli się mieszkańcy wioski podczas wcześniejszego spotkania. Wiele osób przyniosło kolorowe bombki, które także zawisły na wiejskich choinkach. Świąteczny klimat dopełniły zawieszone na żyrandolach papierowe gwiazdy.Dzieci, które zaangażowały się w ubieranie choinek otrzymały upominki w postaci mikołajkowych czapeczek oraz bonów na darmowe malowanie twarzy, nota bene, jedną z atrakcji spotkania mikołajkowego.

Fot. K. Mejza

Święty Mikołaj i Masterchef Junior w Lubiatowie


VW_Berdychowski_400_150(1)

Momentem, na który z niecierpliwością czekali najmłodsi, było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Świąteczny gość nieodłącznie kojarzy się z prezentami. Warunkiem otrzymania upominku było prawidłowe rozwiązanie mikołajkowego quizu oraz wykonanie świątecznego zadania – przeskoczenie przez rózgę, zaśpiewanie świątecznej piosenki lub kolędy itp. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami, wykazując się odwagą i otwartością.

Równie ważnym gościem był Mateusz Biernat – uczestnik II edycji programu „Masterchef Junior”. Gościa powitano gromkimi brawami. Wizyta Mateusza Biernata okazała się doskonałą okazją, by poznać kulisy znanego programu telewizyjnego. Nie zabrakło także pytań dotyczących pasji kulinarnej Mateusza, jego najlepszej i najgorszej potrawy, sposobów przyrządzania wigilijnego karpia, a także planów na przyszłość. Uczestnik programu chętnie udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Fot. K. Mejza

Na prośbę rady sołeckiej Mateusz przygotował świąteczne pierniki. Było ich ponad 200! Dekoracją świątecznych wypieków zajęły się uczestniczące w imprezie dzieci pod opiekuńczym okiem młodego kucharza.

Był także czas na wspólne zdjęcia i pamiątkowe autografy.

Świąteczne kolędowanie i animacje

Trudno wyobrazić sobie imprezę mikołajkową bez kolęd i świątecznych piosenek. Doskonale wiedzą o tym organizatorzy mikołajkowego spotkania, którzy do udziału w imprezie zaprosili zespół MUSIC BAND z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie. Młodzi muzycy przygotowali niezapomniany koncert, prezentując świąteczne przeboje. Oprócz śpiewu usłyszeć można było m.in. grę na saksofonie, perkusji oraz gitarze.

We wspólne kolędowanie włączyli się także uczestnicy mikołajkowej imprezy.

Fot. K. Mejza

W programie nie zabrakło także animacji, pokazu trzymania talerzyka na słomce czy też artystycznego zdobienia drewnianych ozdób bożonarodzeniowych. Chętni mogli ponadto skorzystać z okolicznościowego jarmarku bożonarodzeniowego.

Przygotowano także ciepłe napoje i domowe wypieki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na działalność MDP OSP Lubiatowo. Jak udało się ustalić, do skarbonki OSP wpłynęło ponad 800 zł.

Mikołajkowe kibicowanie

Spotkanie mikołajkowe zbiegło się w czasie z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które odbywają się w Katarze. O godz. 16.00 miał miejsce historyczny mecz Polska-Francja. Organizatorzy mikołajkowej imprezy, z myślą o wiernych kibicach, przygotowali biało-czerwoną strefę kibica. Jeden z mieszkańców Lubiatowa udostępnił Internet mobilny. Pomocy nie odmówiła także Biblioteka Publiczna MiG Dolsk, użyczając rzutnik. Podjęte działania umożliwiły wspólne oglądanie meczu na jednej z głównych ścian świetlicy.

Fot. K. Mejza

Koniec końców Polska przegrała z Francją 1:3, kończąc tym samym udział w Mistrzostwach Świata 2022. Koniec meczu był także końcem spotkania mikołajkowego w Lubiatowie, przy czym mieszkańcy sołectwa mają nadzieję, że inicjatywa na stałe wpisze się w kalendarz sołeckich imprez i za rok odbędzie się kolejne wydarzenie.