|

Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne

– Bardzo zależy nam na tym, aby dotrzeć do mieszkanek urodzonych w latach: 1967-1972. Te panie mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – zapewniają organizatorzy akcji.

Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00, od poniedziałku do piątku).Po prostu przyjdź


VW_Berdychowski_400_150(1)

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto robić mammografię?

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 – 8 lat.

Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia – podkreślają organizatorzy akcji profilaktycznej (NSZOZ Diagnostyk)

Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne
fot. materiał organizatora