Image

Co to jest Esperal Wrocław? – o skutecznym leczeniu alkoholizmu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0


Berdychowski Kwiecien2 2024

W kontekście leczenia alkoholizmu tym bodźcem jest disulfiram, a specyficzną reakcją jest abstynencja, której najczęstszymi objawami są:

  • Zawroty głowy i ból głowy
  • Mdłości
  • Zwiększone tętno
  • Wymioty
  • Zaczerwienienie
  • Niskie ciśnienie krwi
  • lęk

W zależności od ilości spożywanego alkoholu mogą one trwać od 30 minut do kilku godzin, dzięki czemu Esperal Wrocław z https://esperalwroclaw.com/ może skutecznie odwrócić uwagę od głodu alkoholowego i pomóc w utrzymaniu długotrwałej abstynencji.

Pamiętaj, że psychoterapia jest najważniejszą częścią wychodzenia z alkoholizmu. Alkoholizm ma charakter typowo psychologiczny i może wynikać z nieleczonej traumy, przemocy i poczucia porażki. Aby móc rozwiązać problem uzależnienia, należy najpierw znaleźć przyczynę i zająć się nią. Konsultacja psychologiczna jest więc najważniejszym czynnikiem w walce z chorobą. Nie zmienia to faktu, że alkoholizm wpływa nie tylko na sferę psychiczną uzależnionego, ale także na sferę fizyczną, co oznacza, że ​​ciało uzależnia się również a pomimo odpowiedniego leczenia, głód alkoholu może być główną przeszkodą w osiągnięciu doskonałego zdrowia. Tutaj wszywka alkoholowa Esperal wydaje się odgrywać ważną rolę. Ma ona na celu wywołanie długotrwałej abstynencji poprzez terapię awersyjną. Wpływa na obszar somatyczny organizmu, co usprawnia leczenie i zwiększy szanse na pełne wyzdrowienie.

Widzimy zatem wzajemną interakcję między terapią awersyjną a psychoterapią w leczeniu alkoholizmu. Po pierwsze, wszywki alkoholowe mogą poprawić skutek konsultacji psychologicznych poprzez utrzymanie długotrwałej trzeźwości, a po drugie, psychoterapia może utrzymać abstynencję po okresach zażywania środka farmakologicznego.

Esperal w kontekście chemicznym

Substancją czynną wszywki alkoholowej Esperal jest disulfiram. Jest on inhibitorem dehydrogenazy alkoholowej, ale co to właściwie znaczy?

Alkohol bardzo łatwo wchłania się przez przewód pokarmowy. W pierwszym etapie po spożyciu alkoholu etanol jest przekształcany w wątrobie w octan aldehydu pod wpływem dehydrogenazy alkoholu. Następnie pod wpływem dehydrogenazy przekształca się w kwas octowy, a następnie w dwutlenek węgla i wodę.

Znaczenie disulfiramu jako inhibitora dehydrogenazy aldehydowej oznacza, że ​​zapobiega on przekształcaniu etanolu w kwas octowy, co skutkuje wyższym poziomem aldehydu octowego w organizmie. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy disulfiram wchodzi w kontakt z alkoholem. Innymi słowy, disulfiram jest całkowicie obojętny i bezpieczny dla organizmu w swoich podstawowych funkcjach – jedynie w połączeniu z alkoholem odczuwane są objawy zatrucia

Instrukcja zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal — wszystko, co musisz wiedzieć

Wiele klinik teraz oferuje zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal, również przy użyciu oryginalnego Disulfiramu WZF. Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem w gabinecie by określić dawkę leku na podstawie wagi, wieku i stopnia choroby alkoholowej. Orientacyjna cena za taki zabieg to 550 zł, natomiast cena za odklejenie alkoholu to 500 zł. Możliwe przeciwwskazania uwzględniane przez lekarza na pierwszej wizycie to:

− niewydolność serca

−Nadciśnienie

−Zaburzenia psychiczne i próby samobójcze

− Marskość wątroby

Po pierwszej wizycie i wykluczeniu przeciwwskazań jedynym zaleceniem dla pacjenta jest wstrzymanie się od spożywania alkoholu na 24 godziny przed samym przeszczepem. Wszywka alkoholowa najczęściej nakładana jest na szczyt pośladków powięziowo. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie 30 minut, dzięki czemu jest szybki i bezbolesny. Pacjentowi zapewniana jest odpowiednia opieka medyczna przed, po i w trakcie przeszczepu, aby zapobiec powikłaniom.

Esperal pozostaje w ciele przez 8-12 miesięcy po zabiegu. W tym czasie pacjenci są instruowani, aby nie spożywali alkoholu podczas noszenia implantu. Jeśli nie zastosujesz się do zaleceń, pojawią się objawy zatrucia alkoholem. Niewielka jego ilość nie zagraża życiu, ale jeśli stężenie etanolu we krwi przekroczy 125-150 mg/100ml, mogą pojawić się objawy takie jak arytmia, drgawki, niewydolność krążenia i oddechowa. Mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów.

Po tych 12 miesiącach leczenie można w razie potrzeby powtórzyć. Pamiętaj, że zaraz po ustaniu działania wszywki alkoholowej Esperal mogą wystąpić objawy zatrucia alkoholem na skutek połączenia alkoholu i disulfiramu, dlatego można pić alkoholu przez co najmniej 7 dni od zakończenia terapii.

Terapia awersyjna a konsultacje psychologiczne

Mimo potwierdzonej skuteczności Esperalu jest to produkt który powinien być łączony z terapią psychologiczną. Lek poprzez ingerencję somatyczną – zabieg umieszczenia wszywki, ma wywołać efekt psychologiczny – uczucie awersji względem trunku, gdyż alkoholizm ma podłoże właśnie natury psychologicznej. Kluczowym jest więc, by przy odbywaniu terapii awersyjnej skonsultować się również z psychologiem i zidentyfikować przyczyny rozwinięcia się nałogu.

Brak pomocy psychologicznej w tej sytuacji może zaważyć na powrocie do zdrowia pacjenta, ten wybór zmniejsza szansę na utrzymanie abstynencji. Częstym zjawiskiem jest, iż mimo stosowania Esperalu i braku spożywania alkoholu w tym czasie chory powraca do starych nawyków. Wynika to z problemów zakorzenionych głęboko w jego psychice i rzutuje na dalsze decyzje. Profesjonalna pomoc pozwoli na zidentyfikowanie i przepracowanie trudności, co w znacznym stopniu wpłynie na jego motywację w walce z chorobą.

Alkoholizm nie dotyczy jedynie alkoholika. Nałóg jednej osoby dotyka rodzinę, przyjaciół i całe jej otoczenie, więc oprócz indywidualnej czy grupowej terapii okazuje się pomocna również terapia rodzinna. Pozwala ona zrozumieć chorego, co przekłada się na możliwość wspierania go w odpowiedni sposób. Wsparcie to również jest jednym z kluczowych czynników pozwalających na pokonanie nałogu i zwiększających tym samym skuteczność Esperalu.

Skala choroby alkoholowej

Alkoholizm to jedna z najczęstszych i najszybciej postępujących chorób cywilizacyjnych. Skala problemu jest ogromna, przyczyniając się do problemów takich jak bezdomność, bezrobocie i rozpad rodzin. Według statystyk Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) około 820 tys. Polaków pije alkohol przez pięć lub więcej dni w tygodniu. Jeśli chodzi o osoby nadużywające alkoholu, w Unii Europejskiej jest 28 milionów ludzi, a około 5 milionów pije więcej niż cztery dni w tygodniu. Badani tej grupy byli reprezentatywnymi mężczyznami i kobietami w wieku od 20 do 59 lat, z co najmniej średnim wykształceniem, pozostającymi w związku uczuciowym i pracującymi.

Z danych statystycznych możemy wyciągnąć następujące wnioski – osoby uzależnione należą do różnych grup i nie zawsze można ich uznać za alkoholików i dlatego nie należy ich winić.Stąd skala problemu jest tak duża, że ​​okazuje się, że psychoterapia nie zawsze może sobie z tym poradzić. Odpowiedzią na te trendy może okazać się Esperal, lek stosowany w terapii awersyjnej, który do 2008 roku był produkowany przez Polfę Warszawa S.A. Nazwa „Esperal” stała się synonimem etykiet alkoholowych.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]