+1
0
+1
0

W ostatni weekend października na Termach Maltańskich odbyły się Jesienne Wojewódzkie Rozgrywki Pływackie. Była to ostatnia edycja zawodów tej serii, po której odbyło się podsumowanie startów wiosna-jesień i wyłoniono najlepszych w klasyfikacji generalnej.

Młodzi śremscy pływacy nie tylko poprawiali swoje „życiówki”, ale i skutecznie walczyli o miejsca na podium. Bardzo dobrze spisały się dziewczyny. Aleksandra Nowak wygrała wyścig na 50 metrów motylkiem i tym samym przypieczętowała końcowy triumf i pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej. Do tego dołożyła jeszcze srebro za starty w „generalce” 100 metrów grzbietem.

Zadowolona z Poznania wróciła także Zuzanna Żeleźna, która była trzecia na 100 metrów grzbietem. W klasyfikacjach końcowych Zuza dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium, bowiem dobrze wypadła także na 100 metrów klasykiem.

Trzecią medalistką została Zuzanna Michalska, której w udziale przypadł brąz za starty na 200 metrów stylem zmiennym.