|

Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży, uczących się w szkołach lub uczestniczących w zajęciach pozaszkolnych na terenie gminy Śrem oraz do mieszkańców gminy Śrem. – Celem naszego konkursu jest rozbudzanie zainteresowania polską kulturą poprzez kultywowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, a także rozwijanie kreatywności – wyjaśniają organizatorzy wydarzenia.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej, zawierającej elementy Bożego Narodzenia, w tym postaci Świętej Rodziny. Prace mogą być indywidualne lub zbiorowe (np. przedszkola, szkoły etc.), przy czym liczba osób w pracy zbiorowej nie może przekraczać 30.Prace indywidualne będą oceniane w trzech kategoriach: dzieci, młodzież powyżej 12 lat i dorośli powyżej 18 lat. Natomiast prace grupowe będą oceniane w kategoriach wiekowych:

  1. dzieci,
  2. młodzież powyżej 12 lat,
  3. dorośli powyżej 18 lat,
  4.  rodzinne- wielopokoleniowe.

– Materiał i technologia wykonania prac są dowolne. Konstrukcja powinna być stabilna, umożliwiająca transport i jej przenoszenie. Warto jednak pamiętać, że szopki wykonane z użyciem gotowych kupionych elementów np. ceramiczne postacie, będą dyskwalifikowane – podkreśla organizator konkursu.

Nagrodzona zostanie jedna szopka w każdej kategorii wiekowej, zarówno w pracach grupowych, jak i indywidualnych. Prace będzie można zgłaszać do muzeum w dniach 12-14 grudnia (w godzinach pracy muzeum). Natomiast wyniki poznamy 17 grudnia, podczas imprezy pn. „Bóg się rodzi-sobota w Muzeum Śremskim”.

Wszystkie prace będzie można podziwiać w „akwarium” Muzeum Śremskiego. Będą prezentowane do 8 stycznia.

Więcej szczegółów w regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Śremskiego.

Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową
fot. materiał organizatora