5 rzeczy, o których musisz pamiętać wybierając dron dla dziecka

Jaki dron na początek sprawdzi się najlepiej?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Rozpoczęcie przygody z dronami nie jest proste. Na samym początku trzeba uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość, bowiem nauka precyzyjnego latania dronem może być trudna i zapewne pochłonie trochę czasu. Również tworzenie filmów dronem może być skomplikowane dla dziecka. Z tego względu nie warto inwestować w drogiego drona dla dziecka na początek.

Zastanawiając się, jaki dron dla dziecka będzie najlepszy, wystarczy kierować się tym, aby urządzenie było wytrzymałe, proste w obsłudze i w dobrej cenie. Szczególnie ważne jest to, aby był wytrzymały, ponieważ pierwsze próby pilotażu często kończą się na drzewie, dlatego wytrzymała budowa z twardego materiału to podstawa! Nie powinien również sprawiać żadnych problemów w obsłudze, zatem dron nie musi mieć dużo dodatkowych funkcji czy przycisków. Pamiętaj również, że nie warto inwestować kilka tysięcy złotych w pierwszy dron dla dziecka. Lepiej postawić na tani dron, na którym początkująca osoba będzie mogła ćwiczyć, a w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia drona, nie będziesz żałować wydanych pieniędzy.Jaki wybrać dron z kamerą?

Aktualnie znajdziesz na rynku rozmaite modele dronów. Wśród nich dostępne są drony z kamerą, a także drony, do których można przytwierdzić wybraną kamerę – zwykle jest to uchwyt na kamery sportowe np. GoPro.

Jaki dron będzie odpowiedni? Wszystko tutaj zależy od indywidualnych preferencji – zarówno Twoich, jak i Twojego malucha. Najlepiej jednak postawić na dron z kamerą, co jest uniwersalnym rozwiązaniem. Dobrym wyborem może być tani dron – idealny dla dzieci, które nie mogą jeszcze pochwalić się żadnym doświadczeniem z dronami, ale może być to również odpowiedni wybór dla osób zaawansowanych.

Dron do nauki latania powinien posiadać 6-osiowy żyroskop, a więc system stabilizacji lotu. Sterowanie dronem również nie może być skomplikowane. Dron dla dziecka musi też mieć wytrzymałą baterię i odpowiedni zasięg – najlepiej na ok. 150 metrów. Bardzo dobrze, gdy urządzenie posiada w zestawie akcesoria. Taki model urządzenia jest odpowiedni nie tylko dla najmłodszych, ale również starszych dzieci.

W przypadku drona dla dziecka ważne są funkcje. Oprócz niezbędnego przycisku startu i lądowania przydatne mogą okazać się też inne funkcje. Urządzenie może mieć możliwość zaplanowania trasy lotu i wbudowany tryb Headless, czy funkcję obrotu i zawiśnięcia.

Kamera FullHD pozwala również na nagrywanie wysokiej jakości filmików. Nie tylko drony z wysokiej półki cenowej mogą mieć stały podgląd na to, co znajduje się przed obiektywem. Tani dron dla dziecka może mieć również diody LED, dzięki którym możliwe jest latanie nawet nocą. Dzięki tym wskazówkom wybór odpowiedniego drona dla pociechy nie powinien sprawić najmniejszego problemu.

Jakie pięć rzeczy należy uwzględnić, wybierając drona dla dziecka?

Podczas wyboru drona dla dziecka pamiętaj, aby zwrócić uwagę na:

  • wymiary – dron dla dziecka nie powinien być zbyt duży. Najlepiej, aby rodzic postarał się dopasować rozmiar drona do wieku dziecka;
  • konstrukcję – ta powinna być wytrzymała. Zainteresuj się tym, aby dron był stworzony z wysokiej jakości materiałów;
  • proste sterowanie – dron dla dziecka nie powinien mieć za wiele dodatkowych funkcji i przycisków, a co najważniejsze – powinien być prosty w obsłudze;
  • baterię – na rynku dostępne są niedrogie drony, które są w stanie latać w powietrzu nawet kilkanaście minut. Podczas zakupu drona zwróć zatem uwagę na baterię;
  • akcesoria – dron dla dziecka powinien mieć kilka dodatkowych akcesoriów. Warto zakupić m.in. zapasowy akumulator, czy dodatkowe śmigła.

Gdy nie masz pomysłu na prezent dla swojego dziecka, to rozważ zakup drona. Twoja pociecha na pewno będzie zadowolona. Duży wybór dronów dla dzieci znajdziesz w ofercie sklepu Kapitan Dron.