Image

Zaproszenie na koncert Marcin Pater Trio

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kto się kryje za nazwą Marcin Pater Trio? Zespół tworzą: Marcin Pater (wibrafon), Mateusz Szewczyk (bas/kontrabas), Adam Wajdzik (perkusja).

– To zdobywcy Grand Prix konkursu na Indywidualność 2020 festiwalu Jazz nad Odrą. Mają na koncie wysoko ceniony debiutancki album „Nothing But Trouble” (2019), z którym gościli w naszej sali w lutym 2022 roku. Są laureatami Grand Prix konkursu Jazz Juniors w 2018 r., jak i pierwszej nagrody na Sibiu Jazz Contest w roku 2018. W rumuńskim Sibu uhonorowano ich także za najlepszą kompozycję – utwór „Take Down”. Marcin Pater Trio ma naprawdę świetną muzyczną passę! – podkreśla Grzegorz Pawlak.Okazuje się, że lider grupy, wibrafonista Marcin Pater, jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Trio koncertowało dotąd nie tylko na festiwalach w Polsce i Europie, ale także w Azji. Grają głównie autorskie kompozycje lidera będące muzyczną podróżą po jego życiowych doświadczeniach, emocjach, wspomnieniach.

„Jesteśmy zespołem przygody i miłości! Nasz każdy wspólny wyjazd to kolejne niezwykłe doświadczenia, które silnie ugruntowują nasze przyjacielskie relacje, co następnie procentuje bezmierną dawką energii na scenie”


Berdychowski Kwiecien2 2024

Obecnie zespół promuje swój drugi album – „Between”, który powstał przy pełnej współpracy z ikoną polskiej muzyki jazzowej – Leszkiem Możdżerem. Koncert w Śremie jest częścią małej, weekendowej trasy: Praga, Wrocław, Śrem, Warszawa. Szkoda przegapić taka okazję!

Bilety: 40 zł, w dniu koncertu: 50 zł.