Image
  • Home
  • Dolsk
  • Wieszczyczyn. Oświetlenie drogowe musi poczekać na lepsze czasy

Wieszczyczyn. Oświetlenie drogowe musi poczekać na lepsze czasy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Od dłuższego czasu mieszkańcy Wieszczyczyna zabiegają w dolskim ratuszu o ustanowienie we wsi, na łuku, latarni ulicznej, która doświetliła by ten fragment drogi. Każdorazowo otrzymywali decyzję odmowną – powodem były pieniądze, których w gminie Dolsk brakuje. Ostatecznie stanęło na tym, że inwestycja ta będzie realizowana, tylko nie wiadomo kiedy, gdyż rosnące koszty energii elektryczne zmusiły gminę do wstrzymania rozbudowy oświetlenie drogowego.

Stąd interpelacja radnego Emila Majsnera, który miał nadzieję, że uda się tę jedną lampę postawić ze środków powiatu śremskiego. Radny tłumaczy, że zdaje sobie sprawę z tego, że kwestia oświetlenia leży w gestii gminy, nie powiatu, ale zaznacza, że ewentualne konsekwencje niepożądanych zdarzeń drogowych wynikających z niedoświetlenia drogi ponosić będzie powiat śremski. 

Wniosek, jaki można wysnuć z interpelacji radnego powiatowego, nie spotkał się z aprobatą starosty. Zenon Jahns w odpowiedzi zaznacza, że planowanie i finansowanie oświetlenia dróg należy do zadań własnych gminy, nie powiatu. Ponadto starosta podkreśla również to, co już wiadomo – mianowicie że gmina Dolsk planuje rozbudowę oświetlenia drogowego na wskazanym terenie, jednak z oczywistych kosztów zdecydowała się ją odsunąć ją w czasie.