Image
  • Home
  • Galerie zdjęć
  • Szmaragdowe, diamentowe i żelazne – dziesiątki par obchodziły gody małżeńskie

Szmaragdowe, diamentowe i żelazne – dziesiątki par obchodziły gody małżeńskie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W środowe popołudnie w Sali Muzeum Śremskiego odbyła się uroczystość podczas której Adam Lewandowski, burmistrz Śremu, składał parom z wieloletnim pożyciem małżeńskim okolicznościowe życzenia oraz gratulacje. Ku zaskoczeniu, par które w tym roku obchodzą szmaragdową, diamentową i żelazną rocznicę ślubu, było bardzo wiele. A znaczna ich część tryskała dobrym humorem, optymizmem i przede wszystkim zdrowiem.

Zanim jednak doszło do tej wyjątkowej chwili, wszyscy gromko powtórzyli słowa przysięgi małżeńskiej, które brzmią: „Świadomy praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”.fot. M. Czubak

Następnie jubilatom odśpiewano gromkie „100 lat!” i przystąpiono do głównej części uroczystości, czyli wręczania gratulacji i życzeń.

Wszystkie pary miały również wykonane pamiątkowe fotografie z włodarzem gminy, a niektóre z nich przyprowadziły na ten niezwykły moment swoje dzieci oraz wnuki.

Na zakończenie zebrani w muzealnej sali mogli wysłuchać krótkiego koncertu.