Image

50 lat minęło jak jeden dzień…

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

To był dla nich wyjątkowy dzień! Ponad 100 par z gminy Śrem, 50 lat temu ślubowało miłość i wierność, na dobre i na złe… Dziś natomiast obchodzą Złote Gody. Małżonkowie otrzymali medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w imieniu Prezydenta RP, wręczył burmistrz Adam Lewandowski.

– Spotykamy się dzisiaj, aby w uroczysty sposób uhonorować dostojnych Jubilatów za trud codziennego życia w małżeństwie, za 50 lat, będących symbolem wierności i miłości małżeńskiej – tymi słowami powitała jubilatów Karina Sulejewska, naczelnik pionu spraw obywatelskich śremskiego ratusza i wygłosiła doskonale wszystkim znaną przysięgę małżeńską:

„Świadomy praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”

Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego. Na początku ceremonii zagrano Marsz Weselny Mendelsshona. W 2022 roku aż 112 par z miasta i gminy Śrem obchodziło 50. rocznicę ślubu. Odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP odebrało ponad 70 par.

Przypomnijmy, że medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. – I jest jednym z ważniejszych odznaczeń państwowych – podkreślał w swoim przemówieniu burmistrz Adam Lewandowski.

Jednym z elementów wtorkowej uroczystości było wzajemne podziękowanie małżonków – Dziękuję ci, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. – Musimy pamiętać, że dobre, szczęśliwe i przykładne małżeństwo jest zasługą zarówno żony, jak i męża – podkreślała K. Sulejewska.

– Aż miło na Państwa spoglądać. Po raz pierwszy medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczałem 16 lat temu, wówczas to było tylko kilkanaście małżeństw. A dziś?! Fantastyczna sprawa! Podobny staż mieli moi rodzice, a nawet większy, bowiem razem przeżyli 64 lata. Życzę Państwu wszystkiego co najlepsze. W szczęściu i zdrowiu – mówił Adam Lewandowski.

Dopełnieniem uroczystości był krótki recital muzyczny. Każda z par otrzymała także słodki upominek – tort z okazji 50. rocznicy ślubu.

fot. D. Górna