Image

Michał Mielcarek najlepszy w strzelaniu z broni krótkiej

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Strzelanie z broni krótkiej to wyjątkowe strzelanie, w czasie którego na strzałowniach królują różnorakie pistolety. Główna konkurencja turnieju, tarcza mistrzowska, rozgrywana jest w niecodziennej formule.

– Pretendenci najpierw muszą strącić trzy biatlonowe zapadki, co daje im prawo startu w finale. Tutaj finaliści oddają po jednym strzale do malowanej, drewnianej tarczy z pistoletu bocznego i centralnego zapłonu. Po podliczeniu zdobytych punktów z obydwu strzałów wyłaniany jest zwycięzca – mówi Marcin Kłosiewicz, pisarz KBS Śrem.

Tegoroczny mistrz pistoletowy Michał Mielcarek zwyciężał jeszcze w dwóch innych konkurencjach: strzelaniach punktowych z bocznego i centralnego zapłonu.

W strzelaniu z rewolweru kal. .357 do drewnianej tarczy najlepszy okazał się natomiast Marcin Kłosiewicz. Tarczę św. Jerzego z karabinu „wystrzelał” Damian Łabutka, a w strzelanie punktowe z karabinu zwyciężył Witold Tomaszewski. Dopiero 135 strzał strącił natomiast drewnianego kura, ku uciesze zwycięzcy tej konkurencji: Sebastiana Łabutki.

W strzelaniach przygotowanych dla pań i dzieci najlepszą z kobiet okazała się Małgorzata Grajewska przed Beatą Łabutką i Dorotą Osińską, a wśród dzieci zwyciężył Maks Grajewski przed Tosią Zawal i Przemkiem Kłosiewiczem.

Wyniki osiągnięte przez wszystkich zawodników były naprawdę wysokie i godne uwagi, co dobrze wróży przed rozpoczętą dzień wcześniej i reaktywowaną po dwuletniej przerwie, ligą strzelecką. W tym roku rozgrywane są dwie klasyfikacje: dla szkół ponadpodstawowych oraz seniorska. Zapisy do ligi są jeszcze otwarte więc wszystkich amatorów strzelectwa zachęcamy do wzięcia udziału.