||

W LO trwają XVIII Dni Papieskie. Jednym z gości był raper w sutannie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

XVIII Dni Papieskie zainaugurował wyjazd młodzieży na wyprawę śladami Karola Wojtyły (Wadowice-Jasna Góra), który odbył się w piątek, 7 października. Z kolei w niedzielę, 16 października w kościele pofranciszkańskim odbyła się msza święta, podczas której o oprawę muzyczną zadbali uczniowie LO w Śremie.

W poniedziałek w auli szkolnej z młodzieżą spotkał się ks. dr Adam Adamski, wykładowca filozofii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, który wygłosił prelekcję na temat „Jan Paweł II – Sokrates naszej cywilizacji”. Przypomnijmy, że organizatorem wydarzeń jest katecheta – Janusz Skotarczak.Fot. D. Górna

We wtorek natomiast do szkoły zawitał ks. Jakub Bartczak, znany także jako raper w sutannie i autor tekstów hip-hopowych. Ks. Jakub był ambasadorem Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w 2016 roku w Krakowie. Współpracował z takimi raperami jak: Tau i Bęsiu. Ma na swoim koncie kilkaset koncertów. Nagrał kilka płyt: „Powołanie”, „Po prostu wierzę”, „Bóg jest, działa” oraz „#Siemodle”. Podczas spotkania, ks. Jakub oprócz zaśpiewania kilku hip-hopowych kawałków, opowiedział licealistom o swoim życiu, doświadczeniach, bolesnych chwilach i trudnych rozmowach z Bogiem.

W ramach tegorocznych Dni Papieskich zaplanowano także wspomnienie prefekta szkoły śp. Ks. Antoniego Rzadkiego oraz wice inspektora szkolnego w Starostwie Powiatowym w Śremie – śp. Walentego Schellera, a także projekcję filmu pt. „Człowiek, który mógł żyć dalej”.

Dopełnieniem wspomnianych wydarzeń są tematyczne lekcje religii traktujące o naukach Jana Pawła II. A w sobotę, 22 października w sali gimnastycznej LO odbędą się mistrzostwa szkoły o Puchar Lolka w tenisie stołowym.