Modelowanie pośladków kwasem hialuronowym – jak wygląda zabieg?

Teraz, dzięki medycynie estetycznej, to żaden problem! Dowiedz się więcej na temat modelowania pośladków kwasem hialuronowym i sprawdź, czy to zabieg dla Ciebie!


VW_Berdychowski_400_150(1)

Na czym polega modelowanie pośladków kwasem hialuronowym?

Do zabiegu modelowania pośladków kwasem hialuronowym wykorzystywany jest kwas usieciowany. Dzięki temu jego wchłanianie następuje bardzo powoli, a on sam pełni funkcję wypełniacza. Z jego pomocą specjalista może wypełnić, a następnie starannie wymodelować pośladki, aby nadać im odpowiednią wielkość i kształt. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie produkowana w skórze, dzięki czemu zabieg jest niezwykle bezpieczny. Sam preparat podawany jest w miejsce zabiegowe za pomocą cienkiej kaniuli, wymaga on zatem jedynie niewielkiego naruszenia ciągłości tkanki.

Jakie rezultaty można uzyskać dzięki zabiegowi modelowania pośladków kwasem hialuronowym?

Modelowanie pośladków kwasem hialuronowym pozwala osiągnąć pożądany zarys tej części ciała. Zmienia się nie tylko jej rozmiar, lecz także kształt, który specjalista może bardzo starannie wymodelować. Efekt ten utrzymuje się od roku do nawet dwóch lat, co zależne jest od indywidualnych cech pacjenta. Co więcej, należy pamiętać, że kwas hialuronowy to substancja silnie nawilżająca, mająca niezwykłą zdolność do przyciągania i zatrzymywania cząsteczek wody. Dzięki temu możesz również liczyć na poprawę kolorytu, jędrności i gładkości skóry. Tkanka stanie się znacznie lepiej napięta i elastyczna.Zalecenia przed modelowaniem kwasem hialuronowym

Modelowanie pośladków kwasem hialuronowym to zabieg małoinwazyjny, dlatego przed jego przeprowadzeniem nie są konieczne specjalistyczne badania. Niezwykle istotna jest jednak konsultacja wstępna. W jej przebiegu ustalane są przede wszystkim oczekiwania pacjenta. Omawia się również spodziewane efekty, a także wyklucza wszelkie przeciwwskazania do wykonania procedury. Wskazania przedzabiegowe związane są przede wszystkim z koniecznością naruszenia ciągłości skóry podczas zabiegu. Na kilka dni przed modelowaniem pośladków kwasem hialuronowym zaleca się przede wszystkim odstawienie wszelkich środków obniżających krzepliwość krwi, w tym leków, ziół czy używek, szczególnie alkoholu. Nie zaleca się także palenia papierosów, ponieważ substancje w nich zawarte spowalniają procesy gojenia się ran. Nie powinno się również korzystać z basenu, sauny czy solarium.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu modelowania pośladków kwasem hialuronowym nie powinno się od razu powracać do stosowania substancji rozrzedzających krew przez co najmniej 3 dni. Jako że okolica zabiegowa jest szczególnie narażona na ucisk, należy być wyjątkowo ostrożnym podczas siadania, a także ruchu, ponieważ wypełniacz mógłby ulec przemeiszczeniu. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, koniecznie rób przerwy na krótki spacer. Nie zaleca się także korzystanie z sauny, solarium czy basenu, a także opalania czy intensywnych ćwiczeń fizycznych przez ok. 2 tygodnie po zabiegu. Pamiętaj, że wysoka temperatura nie służy wypełniaczom na bazie kwasu hialuronowego. Substancja może ulec rozpadowi i zostać wchłonięta przez organizm. Istotne jest również właściwe nawodnienie. Pij ok. 2-2,5l wody dziennie.

Przeciwwskazania do modelowania pośladków kwasem hialuronowym

Modelowanie pośladków kwasem hialuronowym zazwyczaj nie jest wykonywane u kobiet w ciąży i karmiących piersią, pacjentów chorych na choroby nowotworowe czy autoimmunologiczne, a także osób zbyt szczupłych czy z nadwagą (zbyt mała lub zbyt duża masa ciała najczęściej nie pozwala osiągnąć optymalnych rezultatów). Z wykonania procedury mogą wykluczać również: infekcje skórne w miejscu zabiegu, infekcje ogólnoustrojowe, nieleczona cukrzyca, skłonność do powstawania bliznowców, zażywanie leków rozrzedzających krew, choroby krwi czy nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Ostateczną decyzję o przeprowadzeniu zabiegu zawsze podejmuje lekarz.

Masz pytania odnośnie aktualnej oferty zabiegów z kwasem hialuronowym? Skontaktuj się z kliniką Biogenica w Poznaniu: https://www.biogenica.pl/kontakt/