||

Ksiąski magistrat pozyskał niemal 100 tys. zł

– Miło nam poinformować, iż złożony przez gminę Książ Wlkp., wiosną bieżącego roku, wniosek o przyznanie małego grantu z programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 w ramach projektu Dostępny Samorząd, znalazł się na liście jednostek, które uzyskały dofinansowanie. Kwota przyznanego wsparcia to blisko 100 tysięcy złotych, a dokładnie 96 920 zł – informuje burmistrz Książa.

Z informacji przekazanych przez urząd gminy wynika, że otrzymane środki finansowe pozwolą na podjęcie kolejnych działań mających na celu usprawnienie dostępu do usług i przystosowanie budynku urzędu miejskiego w Książu Wlkp. do obsługi osób ze specjalnymi potrzebami. Między innymi powstanie toaleta, przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.Największym zadaniem realizowanym w ramach projektu będzie przygotowanie jednej z urzędowych toalet dla klientów niepełnosprawnych. Do tej pory budynek magistratu, choć mieszczący szereg różnych instytucji, nie posiadał takiej toalety. Dzięki przyznanym środkom sytuacja ta w przyszłym roku ulegnie zdecydowanej poprawie – zapewnia T. Marciniak


VW_Berdychowski_400_150(1)

Ponadto ma zostać zakupiony plan tyflograficzny urzędu, który stworzony w formie dotykowej pozwoli osobom niewidomym i słabo widzącym, zorientować się w publicznej przestrzeni. Dodatkowo dla osób ze szczególnymi potrzebami, przygotowana zostanie i odpowiednio dla nich dostosowana strona internetowa gminy.

– Mamy nadzieję, że te wszystkie projektowe działania uda się skutecznie zrealizować, a przede wszystkim, że przyczynią się one do sprawnego i komfortowego załatwiania spraw urzędowych przez klientów ze specjalnymi potrzebami. Osoby te zachęcamy serdecznie do podzielenia się propozycjami na temat wdrożenia niezbędnych zmian/rozwiązań, abyśmy jeszcze bardziej mogli sprostać państwa oczekiwaniom – zachęca burmistrz.