Hala już stoi, otwarcie wkrótce!

Zadaszenie boiska przy Zamenhofa to pomysł prezesa Dominika Sworowskiego. Jeszcze kilka lat temu, kiedy Warta przejęła obiekt w dzierżawie od Śremskiego Sportu, wydawał się on być mało realnym marzeniem. Włodarz Warty dopiął jednak swego, bo to w głównej mierze jego zasługa i przysłowiowe „dziecko”.

Pomysł zrodził się w 2017 roku – mówi prezes Dominik Sworowski. – Kluczowe było pozyskanie sponsora. Udało mi się przekonać do tego projektu firmę REHAU, która jest głównym sponsorem, bez którego ta inwestycja nie miałaby prawa bytu. Porozumieliśmy się także z Gminą Śrem oraz Śremskim Sportem i już niebawem wspólnie będziemy mogli cieszyć się z całorocznego obiektu, który służyć będzie młodym adeptom Warty i mieszkańcom miasta – dodał.Prace ruszyły na początku września. Własnymi siłami i środkami klub przygotował boisko pod plac budowy. Z kolei w minionym tygodniu firma Pol-Plan S.J. Hale namiotowe dokonała montażu hali. Naciągnięte zostały plandeki i zamontowano drzwi. Pozostało przywrócenia boiska do poprzedniego stanu, montaże oświetlenia i banerów sponsorskich.

Jeszcze troszkę pracy zostało, ale równolegle z ich prowadzeniem będziemy starali się uzyskać wszystkie zgody i odbiory, tak, aby jak najszybciej rozpocząć na boisku zajęcia z dziećmi – mówi Dominik Sworowski. – Planujemy także event na otwarcie, podczas którego będziemy chcieli podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania REHAU Football Park. Liczę, że obiekt ruszy pełną parą pod koniec miesiąca – dodał prezes Warty.

Dodajmy, że koszt inwestycji to 700 tysięcy złotych. Warta zaciągnęła na ten cel kredyt, który na podstawie zawartej umowy sponsorskiej pomoże spłacać firma REHAU.