||

Wyruszyła Specjalna Poczta Samochodowa

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W czwartek, 29 września z Placu 20 Października wyruszyła poczta samochodowa, która została powołana z okazji 275. rocznicy urodzin Józefa Wybickiego. Udział w niej wzięli Włodzimierz Bobrowski, prezes śremskiego koła Polskiego Związku Filatelistów z małżonką oraz Monika Bulińska, dyrektor biura Stowarzyszenia Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości. A wszystko to przy wsparciu samorządowców gminy Brodnica i Śrem oraz powiatu śremskiego, a także naczelnika Urzędu Pocztowego w Śremie i Muzeum Śremskiego.

Przesyłki otrzymały specjalny stempel pocztowy z wizerunkiem J. Wybickiego. Zanim wyruszyli w trasę po Wielkopolsce, uczestnicy wydarzenia wspominali Wybickiego, zapalili znicz przy jego pomniku oraz odśpiewali Hymn Narodowy. Następnie pojechali przed Liceum Ogólnokształcące i przed tamtejszym popiersiem Józefa Wybickiego również zapalili znicz.Fot. D. Górna

Dalej trasa prowadziła do Manieczek, Brodnicy i ostatecznie do Poznania. – Naszym celem jest kościół pw. św. Wojciecha, a konkretnie „poznańska Skałka”, czyli miejsce wiecznego spoczynku m.in. Józefa Wybickiego (od 1923 r.) – wyjaśnia M. Bulińska.

Na Wzgórzu św. Wojciecha konwojenci spotkali się z pracownikami Urzędu Pocztowego Poznań 9, którym przekazali przywiezione przesyłki. Zostały one przeniesione do UP P-ń 9 i tam opatrzone datownikiem dziennym i pieczątką „Przewieziono Samochodową Pocztą Specjalną” oraz odesłane na wskazane przez nadawców adresy.

Fot. D. Górna

– Następnie pojedziemy do Gniezna a stamtąd do Niechanowa, towarzysząc „Poczcie konnej”, która również wspomina Józefa Wybickiego. W pałacu w Niechanowie (obecnie siedziba OHP) jest stosowna tablica wspominająca pobyt tam Józefa Wybickiego – tłumaczy dyrektor Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego.