Image

Już w niedzielę Dzień Korbola!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Najważniejsze pytanie, jakie zadają sobie wszyscy brzmi: ile będzie ważyć najcięższa z dyń, jaką zobaczymy na świecie dyni w Grzybnie? W ubiegłym roku najcięższy przywieziony owoc – bo tym z botanicznego punktu widzenia jest dynia – ważył ponad 630 kilogramów. Czy w tym roku rekord zostanie pobity?

Odpowiedź na to pytanie poznamy za kilka dni. Jednak nie samym konkursem na najcięższą z dyń. W tym roku dynie, które zdobędą podium zgarniają tyle złotych, ile kilogramów ważą.Wśród atrakcji organizatorzy mają coś dla miłośników kur i gier losowych. Do Grzybna wraca „G*wniane szczęście”. Reguły tej widowiskowej gry są bardzo proste: obstawiamy wybrany numer lub numery widoczne na planszy; czekamy cierpliwie, aż kura postanowi pozostawić na planszy tytułowy „ślad”, a wygrywa numer wybrany i zaznaczony przez kurę.

fot. mat. organizatora

To jednak nie wszystko. Będą jeszcze: festiwal wielkopolskich smaków, strefa zabaw dla dzieci, zabytkowe oraz nowoczesne maszyny rolnicze, a także koncerty. Zagrają m.in. „Korbolanki”, Tytka, Paweł Bączkowski oraz zespół Korek. Gdyby pogoda nie dopisała, to zespoły swoje koncerty dadzą w pobliskiej sali gimnastycznej.

Wydarzenia odbywa się pod patronatem medialnym Tygodnia Ziemi Śremskiej. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 13.00.