|

Trwa obława za kierowcą mercedesa. Miał staranować radiowóz

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Działania policjantów wymierzone są w zatrzymanie osoby kierującej samochodem marki mercedes, która miała nie zatrzymać się do kontroli drogowej, a następnie spowodować kolizję z radiowozem i uciec z miejsca zdarzenia.

W szeroko zakrojoną akcję, którą prowadzą policjanci z KPP Kościan włączone są również radiowozy z komendy policji w Śremie, jednak to nie nasza jednostka jest w tym przypadku wiodącą komendą. Nasi policjanci stanowią jedynie wsparcie.Kościańska policja nie chce zdradzać szczegółów działań. Aspirant Jarosław Lemański z KPP Kościan potwierdza jedynie, że faktycznie było niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Funkcjonariusz nie zdradza żadnych szczegółów, w tym także gdzie i kiedy do tego doszło. – Działania jeszcze trwają, także nie mogę udzielać jeszcze informacji – komentuje policjant.

[AKTUALIZACJA]


VW_Berdychowski_400_150(1)

Przed godziną 11 aspirant Jarosław Lemański przekazał bliższe informacje związane ze zdarzeniem, do którego doszło wczesnym rankiem.

– Ok godz 4.10 na ul. Gostyńskiej w Kościanie kierujący pojazdem Mercedes nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas pościgu, podczas próby wyprzedzania pojazdu, kierujący pojazdem Mercedes skręcił blokując wyprzedzenie i uderzył w prawa stronę radiowozu. W wyniku uszkodzenia koła radiowozu bezpośredni pościg nie mógł być kontynuowany. Pojazd Mercedes został porzucony na terenie leśnym w Miranowie, a osoba z pojazdu oddaliła się pieszo. Na chwilę obecną nie udało się zatrzymać. Trwają czynności operacyjne – przekazał rzecznik prasowy kościańskich policjantów.