Image

Jak wykorzystać farbę magnetyczną?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Farba magnetyczna to prawdziwy hit ostatnich lat! Dzięki niej z łatwością odmienisz swoją kuchnię, salon czy pokój dziecięcy – sprawisz, że te przestrzenie przy użyciu kilku drobnych detali będą wyglądały zupełnie inaczej. Opisujemy czym jest farba magnetyczna i podpowiadamy jak możesz wykorzystać ją we wnętrzach swojego domu lub mieszkania.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Farba magnetyczna – czym się charakteryzuje?

Opisywana farba magnetyczna to po prostu emulsja, zawierająca drobne cząsteczki żelaznego pyłu (przy czym trzeba podkreślić, że jest to produkt całkowicie bezpieczny dla zdrowia). Utworzona za jej pomocą powłoka naśladuje właściwości metalowej szafki, klasycznej lodówki czy grzejnika – po prostu sprawia, że ściany są w stanie przyciągać magnesy. Warto wspomnieć, że farba magnetyczna to produkt bardzo uniwersalny. Z powodzeniem możesz wykorzystać ją w wielu pomieszczeniach w domu czy mieszkaniu. Zwykle wystarczą 1-2 warstwy emulsji, by cieszyć się z doskonałych efektów wizualnych i jej wyjątkowych właściwości.

Jak wykorzystać farbę magnetyczną we wnętrzach?

Farba magnetyczna to fantastyczny produkt, który ma wiele praktycznych zastosowań. Może być wykorzystana do malowania tynku, zaprawy murarskiej, powierzchni betonowych, szpachlowanych i płyt wiórowych. Nie można jej jednak używać na zewnątrz. Jak zastosować ją w kilku ciekawych projektach w swoim domu lub mieszkaniu?

Kuchnia

Za pomocą farby magnetycznej możesz stworzyć w swojej kuchni ozdobną przestrzeń na magnesy, które kiedyś mieściły się na lodówkach. Dziś coraz częściej tego typu wyposażenie AGD przeznaczone jest do zabudowy lub ma niemagnetyczną powłokę. Malując kawałek ściany opisywaną farbą, możesz w prosty sposób przygotować przestrzeń, na której znajdą się przywiezione z dalekich podróży magnesy. To także doskonały sposób na stworzenie miejsca, w którym będziesz przywieszać krótkie notatki – listy zakupów, podział domowych obowiązków czy wiadomości dla domowników.

Salon lub sypialnia

Farba magnetyczna sprawdzi się również w sypialni lub salonie. W tych przestrzeniach możesz stworzyć z jej pomocą ozdobny fragment ściany – pomaluj emulsją niewielką powierzchnię, na której następnie przymocujesz za pomocą estetycznych magnesów zdjęcia lub obrazki. To oryginalna, przyciągająca wzrok dekoracja, którą możesz przecież bez problemu często zmieniać.

Pokój dziecka

Czy farba magnetyczna w pokoju dziecka to dobry pomysł? Tak! Jak wspominaliśmy – dobrej jakości produkt będzie bezpieczny dla zdrowia (wolny od szkodliwych chemikaliów). W królestwie Twojej pociechy magnetyczna ściana może spełniać kilka funkcji, np. wzbogacać zabawę, ułatwiać naukę i organizację przestrzeni, a także stanowić ciekawą dekorację. Wykorzystaj tę wyjątkową farbę, by urozmaicić pokój Twojego dziecka, zyskując zupełnie nową powierzchnię do wyrażania kreatywności.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]