Powalczyli z faworytem do awansu do IV ligi

Do tegorocznych rozgrywek zespół Warty przystąpi w mocno odmienionym i przebudowanym składzie.

Jedni odeszli, inni przyszli
Z drużyny odeszło bowiem kilku zawodników, którzy stanowili trzon w poprzednim sezonie, tj. Piotr Janicki (APR Reiss), Adrian Błaszak (Kłos Zaniemyśl), Patryk Kryszak (Mieszko Gniezno), Bartosz Szar (Kłos Zaniemyśl), Konstanty Sydorenko (powrót do Lotnika Poznań), czy Adam Wiśniewski (zrezygnował z gry), a także zespół opuścił Aleksander Jurga (Amicus Mórka).

Trener Kubzdyl musiał poszukać w ich miejsce nowych zawodników, stąd przewinęło się dość sporo piłkarzy testowanych. Wiadomo, że do drużyny dołączą Adam Koperski (Kotwica Kórnik), Dominik Woroch (Przemysław Poznań), Aleksander Rybarczyk (Lider Swarzędz), Władysław Dybin (Przemysław Poznań, Białurusin), Orest Slobodian (Stella Luboń, Ukrainiec), Maksymilian Makowski (KSGB Manieczki), Tymoteusz Barwiński (SF Luboń) i Jakub Brzuska (MSP Szamotuły). Po kontuzji wrócił Adrian Chwaliszewski. Pod znakiem zapytania stroi transfer Kacpra Janickiego. Środkowy obrońca z Piasta Kobylnica ma bowiem jeszcze ofertę ze Sparty Oborniki. Z kadry wypadł z kolei Filip Tylczyński, który nabawił się kontuzji kolana w sparingu z Wiara Lecha.

Mocny rywal na koniec
W sobotę Warciarze zagrali ostatni sparing, a rywalem był mający aspiracje do awansu Piast Kobylnica. Mimo iż trener Kubzdyl nie mógł skorzystać z kilku zawodników (zabrakło m.in. Patryka Słomczyńskiego, Dawida Forszpaniaka, Patryka Murasa, czy braci Kozłowskich), to śremski zespół na tle mocnego rywala pokazał się z dobrej strony.

Rywale prowadzili grę, a my staraliśmy się realizować swoje założenia i się odgryzać – powiedział trener Łukasz Kubzdyl. – Po fajnej kontrze objęliśmy prowadzenie po golu Bartosza Skrzypczaka, któremu asystował Krzysztof Chwaliszewski, ale przed przerwą Piast odpowiedział dwoma trafieniami i przegrywaliśmy. Z karnego po ręce wyrównał Dominik Woroch, ale w końcówce Piast dopiął swego. Strzelił zwycięską bramkę i zasłużenie wygrał, ale mimo porażki jestem z zespołu zadowolony – dodał.

WARTA: Sobel (46’ Zimowski) – Koperski, testowany, A.Chwaliszewski, K.Chwaliszewski, Dybin, Woroch, Rybarczyk, Szymandera, Slobodian, Skrzypczak. Po przerwie: Popiół, Barwiński, Makowski, Brzóska, Janiszewski.

Inauguracja z Kanią
W sobotę o 17.00 piłkarzy Warty czeka wyjazdowy mecz z Kanią Gostyń, którym zainaugurują tegoroczny sezon.