||

Koszmarny wypadek nastolatki. Wkręciła nogę w koło roweru

Nastolatka w Śremie wkręciła nogę w koło rowerowe. Była przewożona na bagażniku


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wypadek miał miejsce 10 sierpnia po godzinie 21 na osiedlu bloków przy ul. Paderewskiego w Śremie. Dwie nastolatki jeździły na jednym rowerze. Jedna przewożona była na bagażniku. W pewnym momencie noga tej dziewczynki dostała się pomiędzy tylny widelec, a koło. Została kręcona w koło roweru. Z opinii strażaków wyglądało to poważnie.

Ratownicy z JRG Śrem wespół z załogą pogotowia ratunkowego wezwaną na miejsce uwolnili poszkodowaną kończynę z koła roweru. Wcześniej jednak 13-latce podano środki przeciwbólowe, gdyż każdy najmniejszy ruch przy kole powodował ogromny ból nogi.Strażacy wycięli kilka szprych w kole roweru i uwolnili zakleszczoną nogę. Następnie dzieckiem zajął się zespół ratownictwa medycznego.

 

Czy prawo dopuszcza przewożenie osób na bagażniku rowerowym?

Odpowiedź jest prosta. Nie. Kodeks Drogowy w artykule 63 mówi, że w pojeździe (do których zalicza się rower) liczba przewożonych osób wynika z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu. Z tego paragrafu wynika jasno, że zwykłym rowerem nie możemy przewozić osób na ramie, bagażniku, czy też na kierownicy.