| |

W niedzielę dożynki w Brodnicy. Sprawdzamy co w programie imprezy

Doroczne święto plonów w tym roku w powiecie śremskim najwcześniej rozpocznie się w gminie Brodnica. Brodniczanie podziękują za plony w najbliższą niedzielę 14 sierpnia. Wydarzenie, o ile pogoda go nie zepsuje, zaplanowano na 10 godzin. Godzin pełnych atrakcji, zabaw tanecznych oraz podziękowaniu za plony.

Dożynki w Brodnicy rozpoczną się punktualnie o godzinie 15 mszą dziękczynną w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy. Następnie na godzinę 16 planowany jest przemarsz korowodowy przed urząd gminy w Brodnicy, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości dożynkowe.

Tam wójt wspólnie z przewodniczącym rady gminy w Brodnicy powita zaproszonych gości oraz uczestników dożynek, a następnie zostanie odprawiony obrządek obtańcowywania wieńców oraz dzielenie się z mieszkańcami chlebem z tegorocznych plonów.

Od 16.45 do 20 zaplanowano koncert zespołu Niecierpliwi, a później do godziny 1 w nocy będzie miała miejsce zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ Ketrab.

W trakcie trwania dożynek w Brodnicy będzie można skosztować lokalnych potraw przygotowanych przez KGW „Aktywne Brodniczanki” ale nie tylko. Chętni będą mogli rozkoszować się dziczyzną i wędlinami przygotowanymi przez WKŁ 86 „Sokół”.

fot. UG Brodnica

Dla młodszych mieszkańców gminy Brodnica także przygotowano pakiet atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy, zagrodę wiejską czy pokazy OSP Brodnica.