Podwójny wicemistrz kraju

Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie odbyły się w dniach 22-24 lipca w Zduńskiej Woli. Stawiło się tam ponad 100 zawodników, a wśród nich Hubert Komorowski ze Śremu.

34-latek w imprezie tej rangi debiutował przed rokiem, kiedy to Śrem był gospodarzem imprezy. Wówczas wywalczył srebro w jeździe indywidualnej na czas i brąz ze startu wspólnego. Tym razem spisał się jeszcze lepiej.

W „czasówce” na 10 km „wykręcił” czas 21 minut i 45 sekund, co dało mu średnią prędkość 27.59 km/h i drugie miejsce.

Chciałem powalczyć o złoto, ale zabrakło 40 sekund – mówi Hubert Komorowski. – Myślę, że gdybym jechał na rowerze karbonowym, a więc dużo lżejszym od mojego, to tytuł byłby w zasięgu – dodał.

Hubert Komorowski wciąż zbiera środki i szuka sponsorów na zakup profesjonalnego roweru, który kosztuje ok. 50 tysięcy złotych.

Za rok muszę taki mieć. Wtedy będą mógł się ścigać zawodowo i realnie myśleć o startach w Mistrzostwach Świata – tłumaczy.

Śremianin bardzo dobrze spisał się w wyścigu ze startu wspólnego, który odbył się następnego dnia. Pokonanie 41 km zajęło mu 1 godzinę i 27 minut (średnia prędkość 25,28 km/h). Linię mety minął jako drugi w swojej kategorii, gdzie o medale rywalizowało 9 kolarzy.

Cieszę się, że poprawiłem wynik sprzed roku – mówi Hubert Komorowski. – W sierpniu planuję czterodniowy start w Rzeszowie, a sezon zakończę 18 września w Trzciance podczas wyścigu Hydro Tour – dodał.

 

Poniżej link do zrzutki.pl na rower dla Huberta – zachęcamy do pomocy


VW_Berdychowski_400_150(1)

https://zrzutka.pl/h6jsgd