|||

W godzinie “W” pamiętali o powstańcach warszawskich

W godzinę „W” w wielu miejscach na terenie powiatu śremskiego dało się słyszeć syreny alarmowe. W ten sposób przedstawiciele władz upamiętnili wszystkich walczących i poległych za wolną Warszawę.

Do tej pamięci na swój sposób dołączyli również przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych, którzy punktualnie o godzinie 17.00 wyprowadzili wozy bojowe przed remizy, zapalili lampy błyskowe i uruchomili syreny alarmowe. Do tej akcji włączyli się również strażacy zawodowi z PSP Śrem, którzy również w ten sam sposób oddali hołd powstańcom.Także przedstawiciele Stowarzyszenia Otwarty Powiat Śremski i Śremskiego Instytutu Historii upamiętnili powstańców.

Przy Pomniku Żołnierza Polskiego złożono wiązanki kwiatowe. Stowarzyszenie Otwarty Powiat Śremski ubolewa nad faktem, że jedynym akcentem w Śremie było właśnie uruchomienie syreny alarmowej. Zaznaczają, że nawet jednej flagi przy pomniku w tym dniu nie uświadczono. Jednocześnie zwracają się z apelem do mieszkańców Ziemi Śremskiej, prosząc o informacje dotyczące mieszkańców powiatu, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. „Mamy informacje, że w powstaniu brali udział mieszkańcy naszej ziemi” – napisali w mediach społecznościowych.