Image

Nowe boisko w Dąbrowie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

– Dziewięć lat czekałem na ten moment – mówi wzruszony Marcin Szydłowski, dyrektor dąbrowskiej szkoły. Placówka przez wiele lat starała się o budowę boiska piłkarskiego. W końcu pomysł zyskał uznanie mieszkańców w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Fot. SP Dąbrowa

Po drodze nie obyło się bez problemów, bowiem na tę inwestycję zabezpieczono w budżecie gminy Śrem kwotę 250 tys. zł. Natomiast w postępowaniu przetargowym, do śremskiego ratusza, wpłynęła tylko jedna oferta, wysokości 356 700 zł. Złożyła ją mechlińska firma – Usługi Ogólnobudowlane Adam Hołderny. Burmistrz zgodził się brakujące środki dołożyć.

– Marzenia się spełniają, jeżeli bardzo chcemy, żeby przestały być tylko marzeniami. Miło mi poinformować, że boisko do gry w piłkę nożną przeszło pomyślnie odbiór techniczny i można już z niego oficjalnie korzystać. Ta potrzebna, wyczekiwana, bardzo droga i zrealizowana przy ogromnym zaangażowaniu społeczności szkolnej i mieszkańców inwestycja jest naszym wspólnym dobrem i naszą lokalną dumą – podkreśla dyrektor i prosi, by z boiska każdy korzystał zgodnie z jego przeznaczeniem i poszanowaniem.

Fot. SP Dąbrowa

– Jest to obiekt, który przez długie lata ma służyć uczniom i lokalnym miłośnikom footballu. I tylko od nas zależy jaki to będzie długi czas – dodaje M. Szydłowski.

Obiekt został wyposażony w automatyczne oświetlenie, które umożliwia korzystanie z boiska również po zmroku. Jest też monitoring, który pomoże w ewentualnym wykryciu aktów wandalizmu. – Chociaż wierzę, że nie będzie takiej potrzeby dodaje.

Fot. SP Dąbrowa

Na obiekcie będą prowadzone jeszcze drobne prace kosmetyczne. Natomiast oficjalne otwarcie boiska zaplanowano na dzień 18 września. Wówczas także odbędzie się festyn, którego organizatorami będą SP w Dąbrowie oraz sołectwo Dąbrowa-Mateuszewo.