Image

Kolejny przetarg na minusie. Co z nowym boiskiem w Dąbrowie?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pod koniec września 2021 roku śremski ratusz ogłosił zwycięskie projekty zaproponowane w ramach budżetu obywatelskiego. Wśród wyłonionych pomysłów znalazło się boisko sportowe, które ma powstać na obszarze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowie. Jako, że był to projekt ogólnogminny, w założeniach jego realizacja miała kosztować około 250 tys. zł. Koniec końców gmina Śrem w ogłoszeniu przetargowym poinformowała, że na tę inwestycję zamierza przeznaczyć 238 960 zł.

W postępowaniu przetargowym, do śremskiego ratusza, wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyła ją mechlińska firma – Usługi Ogólnobudowlane Adam Hołderny. Zaproponowana kwota wyniosła 356 700 zł. Różnica w obu kwotach wynosi 117 740 zł i zapewne wynika z wysokich stawek na rynku budowlanym.

Wedle założeń projektowych boisko ma spełniać wszelkie normy do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej. Nowa inwestycja ma być wizytówką szkoły, sołectwa oraz rejonu obwodu szkoły. Czy jej realizacja jest zagrożona? Zdaniem urzędu – nie.

– W wyniku analiz budżetowych oraz zmian budżetowych podjęto decyzję o kontynuacji i rozstrzygnięciu zamówienia publicznego pn. „Budowa boiska sportowego w SP Dąbrowa” – zapewnia Julia Projs ze śremskiego ratusza.