Image
  • Home
  • Kórnik
  • Kaczyński w Kórniku. Apel o „gorące przyjęcie” prezesa PiS

Kaczyński w Kórniku. Apel o „gorące przyjęcie” prezesa PiS

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W związku z obecnością prezesa PiS w mieście pojawił się apel Romana Giertych, kórniczanina i byłego parlamentarzysty, aby mieszkańcy „gorąco przywitali wodza”.

Giertych na Twitterze napisał:

Zachęcam moich ziomków z Kórnika, aby przyszli pod salę, gdzie z przywiezionymi przez siebie klakierami spotka się Jarosław Kaczyński. Przywitajmy wodza gorąco, aby zapamiętał moją rodzinną miejscowość. Niech Biała Dama z Zamku Kórnickiego nie da mu w nocy zasnąć!”

Z kolei My Kórniczanie oraz Magdalena Kosakowska, kandydatka na burmistrzynię Kórnika w poprzednich wyborach samorządowych, zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w evencie pod hasłem „Jajecznica z prezesem, czyli witamy kaczora w Kórniku”.

Organizatorzy wydarzenie to promują tymi słowami:

“Znany z otwartości prezes PiS ponoć upolował jednak miejsce tajnego wiecu z wybrańcami w powiecie poznańskim. Ma się on odbyć w sobotę o godzinie 15:00 w kórnickim hotelu Daglezja. Przywitajmy go specjalnością Kórnika. Bo jak wiadomo w kurniku mamy pod dostatkiem jaj. To co? Zrobimy największą w Polsce jajecznicę?”

Poznański PiS miał problem ze znalezieniem sali do spotkania prezesa Kaczyńskiego z mieszkańcami. UAM odmówił, podobnie gmina Zalasewo, gdzie swój sprzeciw wobec wizyty posła Kaczyńskiego złożyli m.in. szkoła oraz sołtys i mieszkańcy.

Oprócz spotkania z mieszkańcami Kórnika szef PiS tego dnia spotka się z poznaniakami w Auli Politechniki Poznańskiej, a w niedzielę odwiedzi Konin oraz Gniezno.