|

Muza w Muzeum – NEONS / oysterboy

Około godziny 20.00 na scenie pojawi się NEONS, czyli poznański duet tworzący muzykę z pogranicza neo-soulu i R&B, w skład którego wchodzą producent i multiinstrumentalista Maurycy Olszlegier oraz wokalistka i autorka tekstów Natalia Hoffmann.

W swojej twórczości zespół inspiruje się brzmieniami z kolorowych lat 90., które ubiera w nowoczesne aranżacje, nie stroniąc od nietypowych rozwiązań i odważnych eksperymentów.

W listopadzie 2019 roku ukazał się debiutancki singiel zespołu – „Someone Like Me”, który został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez odbiorców, jak i przedstawicieli branży muzycznej. W marcu 2020 roku zespół opublikował drugi utwór – „I Feel Like Movin’”. W sierpniu tego samego roku zespół wypuścił trzeci singiel – „Waves”. Do tego utworu powstał teledysk.

Z kolei pod pseudonimem oysterboy kryje się Piotr Kołodyński, który przede wszystkim znany jest z występów pod szyldem Terrific Sunday – poznańskiej grupy indie rockowej, której jest liderem i wokalistą.

Jakiś czas temu artysta postanowił jednak, że równolegle do pracy w zespole, chce iść również własną ścieżką. Tak zrodził się jego solowy projekt, który jest połączeniem indie popu, nostalgicznego dreampopu oraz vintage lo-fi. „Tęskno” to debiutancki singiel artysty.

Wstęp wolny!