||||

4,5 mln dla gmin i powiatu z terenów popegeerowskich

Ponad 4,5 mln dla powiatu śremskiego


VW_Berdychowski_400_150(1)

15 lipca poznaliśmy wyniki 3. edycji Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich. Dla wschodniej wielkopolski łącznie trafi ponad 86 mln zł, z czego dla całego powiatu śremskiego będzie to ponad 4,5 mln złotych. Nie wszyscy z powiatu mają powody do zadowolenia. Dwa samorządy musiały obejść się smakiem.

2 mln złotych dla gminy Śrem

Najwięcej z puli środków przeznaczonych dla całego powiatu otrzyma gmina Śrem. Zostaną one przeznaczone na dokończenie przebudowy drogi gminnej w Grzymysławiu. Droga ta w całości będzie zrealizowana do skrzyżowania z drogą wojewódzką 434. Środki gminne, które miały trafić na tę drogę, jak przekazał burmistrz Lewandowski, zostaną przeznaczone na budowę ul. Jesiennej w Nochowie oraz zabezpieczone na przetarg na rzecz szatni w Psarskiem.Ponad 1,5 mln zł na kanalizację w Chwałkowie Kość.

W Książu Wlkp. stawiają na rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Sztandarowa inwestycja gminy, która otrzymała już rządowe wsparcie, tym razem może liczyć na dofinansowanie w wysokości niemal 1,6 mln zł. To strategiczna inwestycja dla gminy.

Blisko 1 mln zł dla powiatu na remont drogi

Z kolei dla powiatu śremskiego, jako JST wpłynie równo 950 tys. zł. Te pieniądze zostaną spożytkowane na remont drogi powiatowej na terenie gminy Brodnica. Mowa o drodze łączącej Brodnicę z Psarskiem, a biegnącej przez Ludwikowo, Jaszkowo oraz Górę.

Brodnica wielkim nieobecnym

Sztandarowa gmina popegeerowskich, gdzie w dawnych czasach działał słynny na cały kraj Kombinat Manieczki, musi obejść się smakiem. To już drugi raz z rzędu, gdy Brodnica pomijana jest w Polskim Ładzie.

W Brodnicy liczono na pieniądze, które miały zostać zagospodarowane na budowę sali gimnastycznej oraz dalszy etap termomodernizacji szkoły w Brodnicy.