Image
  • Home
  • Śrem
  • Dzieci w Wyrzece poznawały tajniki zielarstwa

Dzieci w Wyrzece poznawały tajniki zielarstwa

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zioła w Letniej Akademia Pana Ignacego A-TO-MY


Berdychowski Kwiecien2 2024

Tym razem na warsztat zostały wzięte zioła i lipa, z którym obcujemy dzień w dzień, nie tylko w zielnikach, ale również w codziennym życiu. Czasami nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że takie rośliny jak krwawik pospolity, mieszek lekarski, szałwia czy niecierpek rosną obok nas i mają właściwości istotnie przydatne.

O tych właśnie właściwościach, ale nie tylko, uczyli się najmłodsi uczestnicy kolejnego spotkania warsztatowego z cyklu Letnia Akademia Pana Ignacego A-TO-MY. Spotkanie realizowane było przez Śremskie Centrum Ziołolecznictwa i Naturoterapii oraz Zielarnię Natura.

Ziołobranie na po okolicy

Jednym z kluczowych zadań podczas piątkowych warsztatów, będących zarazem drugimi z cyklu, było ziołobranie z okolicznych trawników, zielników oraz pól. Dlaczego to było takie ważne? Dlatego, ze następnie z tych ziół dzieci tworzyły cos, co fizycznie mogą wykorzystać: syropy.

Każdorazowo najmłodsi projektowali również etykiety do słoiczków, w których następnie znalazły się wywary własnoręcznie przez nie przygotowane.

źródło: Biblioteka Publiczna Śrem

Kolejne zajęcia już 11 lipca

Już w przyszłym tygodniu w ramach cyklu Letnia Akademia Pana Ignacego A-TO-MY odbędą się zajęcia realizowane przez Laboraki Poznań. Będą to warsztaty poświęcone laboratorium Ignacego Łukasiewicza (11 lipca) oraz zabawy z gęstością cieczy (13 lipca).

Spotkania z dziećmi odbywają się w Wyrzece przy Domu Ludowym im. ks. Piotra Wawrzyniaka.

Zajęcia przewidziane są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 703 099 300. Liczba miejsc jest ograniczona.

Cykl Letnia Akademia Pana Ignacego A-TO-MY został objęty patronatem przez Tydzień Ziemi Śremskiej.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]