||

Udaremnili kłusownicze zapędy w Brzedni

4 lipca PSR z posterunku rejonowego w Zaniemyślu wspólnie ze Społeczną Strażą Rybacką z Dolska w godzinach wieczornych wypłynęli łodziami na patrol jeziora Brzednia. Rutynowe działania, jakie realizują te służby, w tym przypadku okazały się przynieść skutek.

Podczas patrolu napłynęli na pęczki jednohakowe nieoznakowane. Sprzęt został zabezpieczony i możemy śmiało powiedzieć że udaremniono narzędzie kłusownicze do połowu między innymi w tym okresie węgorza. Można jedynie ubolewać nad tym, że nie poczekano, aż kłusownik przyjdzie sprawdzić, czy coś się złapało w zastawione przez niego pułapki. Wtedy akcja zakończyłaby się pełnym sukcesem i ujęciem kłusownika na gorącym uczynku.

klusownicze-zapedy-w-brzedni
fot. PSR Poznań

Wędkarze także z brzegu muszą mieć się na baczności. W ostatnich dniach wzmożone zostały kontrole przeprowadzane z brzegu. Tutaj również prowadzą je przedstawiciele PSR i Społeczna Straż Rybacka, której towarzyszą policjanci. Tutaj przede wszystkim wymagane przepisami uprawnienia do prowadzenia amatorskiego połowu ryb.